Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Jermenija na 30 dana suspendovala dozvolu za emitovanje proruskog radija Sputnjik
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

22. 12. 2023.

Jermenija na 30 dana suspendovala dozvolu za emitovanje proruskog radija Sputnjik

Jermenija je odlučila da lokalnom ogranku ruskog radija Sputnjik privemeno ukine dozvolu za emitovanje zbog, kako su njene radiodifuzne vlasti navele, "ironičnih i pogrdnih" primedbi na račun zemlje i njenih stanovnika, koje je nedavno izneo jedan voditelj.

Ova nacija sa Kavkaza je tradicionalno u savezu sa Rusijom, ali su se njihovi odnosi pogoršali otkako je Azerbejdžan u septembru vojno zauzeo separatističku enklavu Nagorno-Karabah, do tada uglavnom naseljenu Jermenima.

Komisija koja je u Jermeniji nadležna za televiziju i radio saopštila je da je „na trideset dana“ suspendovala licencu za Sputnjik Jermenija.

Sputnjik je ruski državni medij prisutan u nekoliko zemalja putem radio stanica ili veb-sajtova.

Njega optužuju da je instrument Kremlja za „dezinformisanje“, pa je ubrzo posle invazije Rusije na Ukrajinu 2022. godine zabranjen za distribuciju u Evropskoj uniji, Kanadi i Velikoj Britaniji.

Kazna je izrečena u utorak je odgovor na „ironične i pogrdne“ izraze koje je koristio voditelj Tigran Keosajan kada je govorio o Jermeniji i njenim stanovnicima u jednom radijskom programa u novembru, objasnila je jermenska komisija.

Mišljenja koja je izneo ne odgovaraju onome što „politički komentator i voditelj, državljanin druge zemlje“ ima „moralno pravo“ da kaže, dodaje se u saopštenju.

Tigran Keosajan je takođe pozivao na činjenje „nezakonitih dela“, saopštila je Komisija, bez dodatnih detalja.

Ovaj prokremljski ruski voditelj je u braku sa glavnom urednicom međunarodnog kanala Raša tudej Margaritom Simonijan, takođe lojalne Kremlju.

Tigran Keosajan i Margarita Simonijan su jermenskog porekla.

Jerevan smatra da Moskva ništa nije učinila da spreči azerbejdžansku ofanzivu na Nagorno-Karabah u septembru, i od tada od nje ka Rusiji ide sve više žaoka.

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi