Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Poslanik SNS-a s govornice pretio novinarima
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

24. 06. 2015.

Izvor: Beta

Poslanik SNS-a s govornice pretio novinarima

Predsednica Skupštine opštine Gornji Milanovac izjavila je da nije bilo razloga da reaguje kada je na sednici parlamenta odbornik SNS-a pretio novinarima.

Dejan Kovačević, koji je i poslanik SNS u Skupštini Srbije je pretio onima koji su pisali o fizičkom napadu njegovih partijskih kolega na odbornika DSS-a.

Predsednica Skupštine Jadranka Dostanić je rekla da nije shvatila da su pretnje upućene novinarima.

"Njegova diskusija se odnosila na one koji su davali izjave o tom slučaju i nije bilo razloga da reagujem", rekla je Jadranka Dostanić.

Na sednici Skupštine opštine pre desetak dana, na predlog da se formira Anketni odbor koji će ispitati čitav slučaj napada na odbornika DSS-a Vladislava Vasića, Kovačević se tome energično usprotivio i rekao da je to posao nadležnih organa a da SNS nam razloga da se od toga plaši.

"Svi ostali imaju razlog za strah, čak i oni koji su po novinama pisali šta se desilo", rekao je tada za govornicom Kovačević, koji je je i narodni poslanik i predsednik Opštinskog odbora SNS-a u Gornjem Milanovcu.

Novinari su želeli da o tome razgovaraju sa poslanikom, ali bez uspeha zbog čega su pre deset dana tražili i pomoć od predsednice Skupštine opštine Jadranke Dostanić, koja je član SNS-a, ali ni to nije pomoglo.

U međuvremenu su reagovali pojedini odbornički klubovi koji su jednoglasno osudili Kovačevićeve pretnje novinarima, kao i ponašanje predsednice Skupštine koja ga nije upozorila na ovakve izjave.

Šef odborničkog kluba DSS-a Dušan Đurović ocenio je neprihvatljivim da narodni poslanik javno preti novinarima koji su samo prenosili izjave, pa čak i njegove, o tom slučaju.

"Predsednica je morala da ga upozori na neprimerenu diskusiju, ali se nije oglasila jer je on njen partijski lider a i odbornici koji su u koaliciji sa SNS-om glasali su da je ona prekršila poslovnik", rekao je Đurović.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi