Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Presuda Jovanu Banjcu
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

27. 07. 2012.

Autor: NN Izvor: Glas komune

Presuda Jovanu Banjcu

Po krivičnoj prijavi Policijske stanice Apatin, Osnovno javno tužilaštvo u Somboru je donelo rešenje protiv Jovana Banjca iz Apatina, zbog krivičnog dela uništenja i oštećenja tuđe stvari.

Tužilaštvo je svojim rešenjem odredilo da J. Banjac mora nadoknaditi svu štetu nastalu izvršenjem njegovog krivičnog dela oštećenoj TV Apatin.

Takođe, zbog učinjenog krivičnog dela tužilaštvo je donelo odluku da dotični J.

Banjac mora obaviti društveno koristan rad u JKP "Naš dom" u Apatinu u trajanju od 120 sati, u roku od tri meseca od dana prijema rešenja.

Kako stoji u rešenju suda, J. Banjac je dužan da u roku od 8 dana od prijema rešenja ovog tužilaštva obavi društveno koristan rad, zbog učinjenog krivičnog dela. Ukoliko J. Banjac ove obaveze koje je prihvatio ne ispuni u roku, protiv njega će biti pokrenut krivični postupak.

Podsećamo, Jovan Banjac je u alkoholisanom stanju, 5. maja 2012. godine izbušio gume na službenom automobilu TV Apatin, zbog čega je bio uhapšen i priveden u policiju. Nakon uviđaja je utvrđeno da je počinilac bio on i usledila je krivična prijava.

Uvrede i nasilničko ponašanje J. Banjca su prevršili svaku meru i moraju se zakonskim putem zaustaviti i sankcionisati.

Na suđenju u Somboru ovlašćeni predstavnik TV Apatin je rekao da je Jovan Banjac učinio kriminalno delo upereno protiv ove medijske kuće, čime je onemogućio rad TV Apatin.

Pošto je Banjac izjavio u tužilaštvu da nema materijalnih sredstava, kao i da ima psihičkih problema zbog kojih se leči, predstavnik TV Apatin je ponudio da odustane od daljeg sudskog gonjenja Jovana Banjca i njegovom daljem izlaganju troškovima, pod uslovom da se on javno izvini za učinjeno krivično delo i obeća da više neće činiti verbalne i fizičke napade na ovaj medij i zaposlene.

Podsećamo, protiv Banjca je već bila krivična prijava, jer je putem SMSa slao preteće poruke jednoj zaposlenoj u TV Apatin.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi