Naslovna  |  Aktuelno  |  UNS vesti  |  Predstavnici UNS-a posetiće u subotu grob Dimitrija Davidovića u Smederevu
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

UNS vesti

13. 02. 2025.

Izvor: UNS

Predstavnici UNS-a posetiće u subotu grob Dimitrija Davidovića u Smederevu

Predstavnici Udruženja novinara Srbije (UNS) i ovog 15. februara, u 11 sati, posetiće grob Dimitrija Davidovića na Starom groblju u Smederevu, na dan kada je donet prvi srpski Ustav, na Sretenje 1835. godine, a čiji je tvorac bio upravo Davidović.

UNS ovim činom nastavlja da čuva kulturu sećanja na jednog od osnivača i prvog urednika Novina serbskih, prvih novina izdavanih na teritoriji tadašnje Srbije. 

Događaju će prisustvovati predsednik UNS-a Živojin Rakočević, potpredsednici UNS-a Olivera Milošević i Slobodan Ćirić, Goran Avramović, član Uprave UNS-a urednik RTV KiM Čaglavica i dobitnik UNS- ove nagrade „Dimitrije Davidović“ 2017. godine i i članica Uprave UNS-a Dragana Deurić.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi