Naslovna  |  Aktuelno  |  Privatizacija medija od 2014. godine  |  Mavrićev konzorcijum novi vlasnik Regionalne RTV Novi Pazar
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Privatizacija medija od 2014. godine

14. 08. 2015.

Izvor: UNS

Mavrićev konzorcijum novi vlasnik Regionalne RTV Novi Pazar

Regionalna RTV Novi Pazar posle nekoliko pomeranja rokova napokon je dobila novog vlasnika - Konzorcijum na čijem čelu se nalazi direktor te medijske kuće Denis Mavrić. RTV Novi Pazar prodat je za 89.350 evra, što je za tri evra više od početne cene, tj. procenjene vrednosti kapitala ovog medija.

 U konzorcijumu su i biznismeni (Muzafer Dragolovčanin, pomoćnik novopazarskog gradonačelnika, Nihat Biševac, direktor Filijale Nacionalne službe zapošljavanja, privrednik Mulaz Dacić i Emil Hadžić u ime Nedžada Dragolovčanina, predsednika UO FK Novi Pazar i vlasnika preduzeća „Vojin Popović“, hotela „Tadž“ i „Vrbak“ u Novom Pazaru i „Raj“ u Rakćinovića Banji).

Drugi zainteresovani kupac Muhamed Zukorlić, brat muftije sandžačkog Muamera Zukorlića, odustao je od kupovine RTV Novi Pazar, tako da su predstavnici konzorcijuma bili jedini ponuđači na javnom nadmetanju.

Zukorlić je pismom neposredno pre otvaranja ponuda obavestio Agenciju da neće da učestvuje u kupovini "sve dok se ne obezbede zakonski uslovi i normalan ambijent za ravnopravno učešće potencijalnih kupaca".

"Posredstvom ove televizije  i drugih medija, gradske vlasti su izvrgle mene i moju porodicu, ne štedeći i zloupotrebu dece, nezapamćenom linču, uvredama i klevetama, sve sa ciljem da se ovom konzorcijumu, bliskom upravo toj vlasti, obezbedi kupovina" - obrazložio je  razloge Zukorlić  u pismu Agenciji za privatizaciju i  konstatovao da "obzirom nadležni organi, uprkos, upozorenju, nisu preduzeli ništa po ovom pitanju, a i zbog postojanja osnova sumnje da pojedini članovi konzorcjuma nemaju pravo učešća na aukcijskoj privatizaciji, moja čast, dostojanstvo i lična odgovornost ne dopuštaju mi da legitimizujem privatizaciju Regionalne RTV, koju prati otvoreno kršenje zakonskih i moralnih načela".

Podsećamo.da je za privatizaciju ovog medija vladalo najveće interesovanje, a sam proces su pratili predstavnici Odeljenja za medije Misije OEBS u Srbiji.

 

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi