Конкурс за годишње награде УНС-а
Конкурс за годишње награде УНС-а
Naslovna  |  O nama  |  Nagrade  |  Nagrada "Svetozar Marković"
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Nagrada "Svetozar Marković"

Nagrada "SVETOZAR MARKOVIĆ" za jednogodišnji rad i ostvarenja, ustanovljena je 1967. godine i dodeljivana je do 2001. godine. Do sada su je primili:

1969.

Milan Kovačević, TV Beograd
Rista Bajalski, Politika
Slavoljub Đukić, Politika, Borba
Jaša Vlahović, Politika
Dragiša Bošković, Ekonomska politika
Dušan Kostić, slobodni novinar
Budimir Budimac, Dnevnik
Slobodan Marković, Borba
Predrag Vuković, Borba
Ivo Kušanić, Politika

1970.

Jovanka Brkić, Borba
Miloš Gojković, Politika
Predrag Knežević, Radio Beograd
Jovan Hadži Kostić, Večernje novosti
Miodrag Kujunđić, Dnevnik
Obren Miličević, Borba
Miloš Mimica, Politika
Đorđe Radenković, NIN
Časlav Radović, TV Beograd
Sveta Tadić, Borba

1971.

Andrija Partonić, Borba
Dušan Popov, Dnevnik
Dragan Stefanović, Ekonomska politika
Zaharije Trnavčević, TV Beograd
Žika Minović, Politika
Živorad Mihajlović, TV Beograd
Živojin Stekić, Radio Beograd
Nikola Popović, Front
Predrag Koraksić, Ekonomska politika
Dušan Đurić, Večernje novosti

1972.

Božidar Bogdanović, Politika
Bogdan Dečermić, Borba
Živko Milić, Večernje novosti
Predrag Knežević, Radio Beograd
Jovan Šćekić, TV Beograd
Slobodan Vukadinović, Front
Imer Škrelji, Rilindija
Sevdelin Andrejević, Narodne novine
Đorđe Popović, Večernje novosti
Dragan Rumenčić, Jež

1973.

Milorad Čukić, 4. juli
Šime Kronja, Narodna armija
Slobodan Pavlović, Politika
Jovan Lakičević, Politika ekspres
Božidar Kažić, TANJUG
Maksut Šehu, Rilindija
Prvoljub Pejatović, TV Beograd

1974.

Aleksandar Banković, TV Beograd
Dušan Bogavac, Komunist
Jug Grizelj, Večernje novosti
Milorad Dobrić, Jež
Kosta Konstantinović, Politika
Momčilo Marić, TV Beograd
Marko Marković, Radio Beograd
Milutin Milenković, Radio Beograd
Borivoje Mirković, TV Beograd
Stevan Stanić, Borba

SPECIJALNE NAGRADE

Žika Jovanović, veteran
Kosara Balabanović, TV Beograd
Božidar Vučurović, TV Beograd

POSEBNA PRIZNANjA

Nada Mijatović, Oslobođenje
Milan Obrenović, Dnevnik
Dušan Slavković, Radio Beograd

1975.

Gordana Brajović, Večernje novosti
Gordana Dragičević, Radio Beograd
Miladin Pešić, TV Beograd
Mile Milojković, Narodne novine
Svetolik Mitić, TV Beograd

POHVALE

Simo Gajin, TV Beograd
Gordana Majstorović, Praktična žena
Milorad Kecman, Radio Beograd
Miroslav Mojsilović, Čačanski glas
Radovan Marinković, Čačanski glas

NAGRADA SEKCIJE ZA PITANjA DRUŠTVENO EKONOMSKOG POLOŽAJA ŽENA I PORODICE "8. MART"

Iboljka Buba Mišić, Večernje novost

1976.

Ivo Kušanić, Politika
Momčilo Marić, TV Beograd
Đoko Vještica, Studio B

POSEBNE NAGRADE

Milivoje Vuković, TV Beograd, nagrada Privredne komore
Zdravko Kostić, Sekcija OUR-a, nagrada SSRNS
Vera Cvijić, Politika – nagrada "8. mart"

1977.

Dejan Lukić, Večernje novosti
Miodrag Marković, NIN
Aleksandar Baljković, TV Beograd

POSEBNE NAGRADE

Jelena Aranđelović, Ibarske novosti – nagrada SSRNS
Ljubiša Đurić, TV Beograd – nagrada Privredne komore Srbije

1978.

Svetolik Mitić, TV Beograd
Dragan D. Marković, Studio B
Stevan Stanić, NIN

POSEBNE NAGRADE

Gordana Kojčinović Logar, Večernje novosti – nagrada SSRNS
Velibor Kostić, Politika – nagrada Privredne komore Srbije

1979.

Predrag Veselinović, Rad
Borislav Komad, Večernje novosti
Srboljub Manojlović, Ekspres politika

POSEBNE NAGRADE

Feliks Pašić, TV Beograd – nagrada SSRNS
Miloš Petković, TANJUG – nagrada Privredne komore Srbije

1980.

Blagoje Radivojević, Politika
Petar Đurić, TV Beograd
Sergej Šestakov, TV Beograd
Aleksandar Prlja, Politika
Tihomir Nešić, Politika
Momčilo Ivanović, Rubin, Kruševac
Milivoje Štrbić, Rad
Miloš Krnjetin, Jež

1981.

Lazar Martinović, Borba
Tomislav Peternek, NIN
Zoran Jovanović, Komunist
Milivoje Pavlović, Rad
Rade Stanojević, Politika
Mihajlo Erić, TV Beograd
Radovan Perović, Komgrap
Gizela Sabo, Mađar so (Magyar szo)

POSEBNE NAGRADE

Vasa Rokić, Borba – nagrada SSRNS
Danilo Vuković, Borba – nagrada Privredne komore Srbije

SPECIJALNE NAGRADE ZA IZVEŠTAVANjE O BOLESTI, SMRTI I SAHRANI J. B. TITA

Stevan Stanić, NIN
Radomir Brankov, Radio Beograd
Milomir Jasnić, TV Beograd
Dragoslav Mitrović, Filmske novosti

1982.

Branislav Đuričić, Radio Beograd

1982/83.

Dušan Cvijić, NIN
Kosara Balabanović, TV Beograd
Radimila Mijatović, Radio Beograd
Mirko Čupić, Jedinstvo
Aleksandar Đukanović, Večernje novosti

POSEBNE NAGRADE

Aleksandar Borčić, TANJUG – nagrada Privredne komore Srbije
Milica Lučić Čavić, TV Beograd – nagrada SSRNS
Gordana Pavlović Bura, MIN, Niš i Miroslav Živanović, Kolubara, Lazarevac – nagrada listova OUR-a

1984.

Radmila Dubljević i Vojislava Vignjević, Borba – zajednička nagrada
Zoran Jeličić, Ekonomska politika
Goran Milić, TV Beograd
Gordana Suša, TV Beograd
Milosav V.R. Jovanović, Rad

POSEBNE NAGRADE

Milan Lazarević, TANJUG – nagrada RK SSRNS
Vera Šoti, Privredni pregled – nagrada Privredne komore Srbije
Momčilo Aleksić, Vodoput – nagrada listova OUR-a

1985.

Vanja Kraljević, Politika
Stojan Protić, Ekspres politika
Blagoje Topličić, TV Beograd
Ranko Guzina, Večernje novosti
Nenad Ristić, TV Beograd

POSEBNE NAGRADE

Dragoslava Petrović, Mostogradnja – nagrada Udruženog rada Srbije
Zvonimir Logar, Politika – nagrada Privredne komore Srbije
Bora Nedeljković, Politika – nagrada RK SSRNS

1986.

Aleksandar Mišić, Politika
Đuro Bilbija, Večernje novosti
Zejnel Zejneli, dopisnik Politike iz Prištine

POSEBNE NAGRADE

Gaja Petković, Narodna armija – nagrada RK SSRNS
Rapovan Tipsarević, Ibarske novosti – nagrada
Privredne komore Srbije
Milomir Aćimović, Beogradski radnik – nagrada listova OUR-a

1987.

Rade Brajović, Večernje novosti
Miroslav Ćosić, Politika
Miloš Marković, TV Beograd
Ivan Todorov, Borba
Mirko Ćupić, Jedinstvo, Priština

POSEBNE NAGRADE

Vlastimir Ilić, TANJUG – nagrada Privredne komore Srbije
Šaza Šećerov, Galenika – nagrada Veća sindikata Srbije
Veselin Ivanović, Automobilsko Beograd – nagrada listova OUR-a

1988.

Zvonko Azdejković, Borba

1989.

Radivoje Bojičić, Jež
Radoš Glišić, Radio Beograd
Tanja Nikolovska, Radio Beograd
Milorad Komrakov, TV Beograd
Živorad Igić, Jedinstvo, Priština
Dušan Dražić, Borba

POSEBNE NAGRADE

Kamenko Katić, TV Beograd – za reportažu
Zoran Pavlović, Beobanka – nagrada listova OUR-a
Sonja Đurić, TV Beograd – nagrada RK SSRNS

1990.

Krste Bijelić, TV Beograd
Milorad Roganović, Studio B
Snežana Rodić i Ljubomir Sekulić, TV Beograd
Milenko Pajović, Jež
Slobodan Žikić, Politika
Predrag Mitić, Borba

POSEBNE NAGRADE

Slađana Sekulić, Prvi partizan – nagrada listova OUR-a
Božidar Nikolić, TV Beograd – nagrada SSRNS

1991.

Svetlana Lukić, Radio Beograd
Miroslav Marković, Ekspres politika

POSEBNE NAGRADE

Vesna Petraškov, Pruga – nagrada listova OUR-a

1992.

Nino Brajović, TV Beograd
Milovan Urošević, TV Beograd
Dada Vujasinović, Duga
Ljubodrag Stojadinović, Narodna armija
Milovan Vržina, Jež
Radiša Kovačević, Jasen, Kraljevo

Nagrada novinarima poginulim na ratištima Jugoslavije
Zoran Amidžić
Dejan Milićević
Bora Petrović
Sreten Ilić
Jusuf Čehajić
Milan Žegarac
Bodin Mitrović

1993.

Elvira Fekete, RTS TV Novi Sad
Vladimir Krasić, Večenje novosti
Radovan Brankov, Radio Beograd
Petar Savković, TV Beograd
Ljubisav Aleksić, TV Beograd

POSEBNE NAGRADE

Mileva Vranić, Strela, Valjevo – nagrada za novinare listova preduzeća Srbije

1994.

Dragan Vukićević, Ibarske novosti, Kraljevo
Stevan Grubač, RTS
Novak Živković, TV Politika
Borislav Komad, Večernje novosti
Jovan Lakićević, Radio Beograd
Slobodan Ćuk, Soko Štark

1995.

Spomenka Deretić, Radio Beograd
Mila Janković, Borba
Dragoš Kalajić, Duga
Zoran Popović, Politika
Ratko Dmitrović, Argument
Dušan R. Pavlović, Jugodrvo

1996.

Simonida Simonović, Politika ekspres
Borislav Lalić, TANJUG
Miodrag Popović, RTS TV Beograd
Dragan Đorđević, UNS
Boro Marić, Večernje novosti
Slobodan Vasić, Elektroprivreda Srbije

1997.

Miodrag Dunđerović, TANJUG
Vukman Vidaković, Jedinstvo
Predrag Stojadinović, dopisništvo RTS-a u Kragujevcu
Aleksandra Jovanović-Plavevski, Ekspres politika
Slaviša Petrović, Kolektiv, Bor

1998.

Dušan Stanković, Večernje novosti
Teodor Anđelić, Borba
Dragutin Remecki, RTS – TV Novi Sad
Branislava Džunov, Politika
Mirjana Prodanović, DIN

1999.

Milorad Denda, TANJUG
Ivan Pajdić, Borba
Milorad Đoković, Kolubara
Ana Andrić, Radio Beograd
Lenka Marković, Trajal, Kruševac

2000.

Nagrade nisu dodeljene

Saopštenja Akcije Konkursi