UNS vesti
27. 07. 2015.
Sahranjen Mladen Dražetin
Mladen Dražetin, dugogodišnji član Udruženja novinara Srbije (UNS), urednik Redakcije za kulturno nasleđe Televizije „ Novi Sad“ ( 1993-1994) , doktor društvenih nauka, pozorišni stvaralac, pesnik i književnik sahranjen je juče na groblju u Ledincima.
Radio je i u „Agrovojvodini“, gde je uređivao istoimeni list (1977-1980).
Od 1990 do 1994. godine radio je u Televiziji „ Novi Sad“ kao direktor Službe zajedničkih programskih poslova i rukovodilac odeljenja za istraživanje i kinoteleteku.
Bio je profesor za medije na Visokoj tehničkoj školi u Novom Sadu.
Mladen Dražetin preminuo je u 64. godini u Novom Sadu.
Komentari (1)
ostavi komentar01.08.
2015.
IN MEMORIAM
Идејни је творац универзалног аниматорског система „Дописног позоришта“, јединственог театра у свету, са седиштем у Новом Саду од 1974 год. које је размрежено у 186 држава, преко својих „културних ембриона“ и „микро театра“.
OdgovoriЗа документарни филм „Дописно позориште Младена Дражетина“ у режији проф. др Петра Љубојева где је изнео своја научно-истраживачка културолошка виђења (1986) овенчани су аутори емисије, престижном наградом Гран прих „Арман Лану“ на Унесковом фестивалу у Монте Карлу за нове идеје у позоришној култури. За штампу је припремио књигу из области етике, естетике и социјологије културе под називом „Вечна уметност игре“, која је резултат његовог тридесетогодишњег научно-истраживачког рада и избора из наставног градива са предавања на факултетима, вишим и високим школама, где га је од 1996 год. до 2013 год. слушало преко десет хиљада студената.
Др Младен Дражетин је досегао до импресивне биографије „о човеку са дна“, који је од надничара успео да се узвиси до доктора друштвених наука и професора–предавача на престижним факултетима и универзитетима у нашој земљи. Такође треба посебно истаћи да је др Дражетин, одржао и низ запажених предавања „О настанку и деловању Дописног позоришта из Новог Сада, као универзалног коресподентног система“ у више држава и то: Русији, Аустрији, Словачкој, Мађарској, Румунији, Грчкој, Хрватској, Словенији, Републици Српској, Македонији и Црној Гори.