Naslovna  |  Aktuelno  |  Privatizacija medija od 2014. godine  |  SVM: Umesto rešenja - sakupljanje jeftinih političkih poena
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Privatizacija medija od 2014. godine

15. 10. 2015.

Izvor: Tanjug

SVM: Umesto rešenja - sakupljanje jeftinih političkih poena

Predsedništvo Saveza vojvođanskih Mađara smatra da skupljanje potpisa podrške od strane saradnika programa na mađarskom jeziku Redakcije Radija Subotice, "uz određenu podršku Mađarskog pokreta", ne nudi rešenje problema tog medija za koji, u dva kruga privatizacije nije bilo zaintersovanih.

Predsedništvo te stranke je u saopštenju navelo i da se ta aktivnost "koristi u mađarskom javnom mnjenju za sakupljanje jeftinih politički poena".

Upozorava se, u saopštenju predsedništva SVM "i na činjenicu da sudbina Radija Subotice nije isključivo mađarsko pitanje".

"Posledice rešavanja ove situacije podjednako pogađaju sve novinare i saradnike i iniciranje ovakvih aktivnosti pojedinaca iz Mađarskog pokreta uz angažovanje članova Mađarske redakcije u jednoj multietničkoj sredini nije kolegijalno", dodao je SVM.

Ta stranka smatra i da je iniciranje takvih aktivnosti "stručno-politički i diskutabilno, jer predstavnika osnivača, gradonačelnika Subotice, koji je istovremeno eminentni predstavnik Mađarskog pokreta, dovodi u situaciju da se angažuje na rešavanju sudbine programa na mađarskom jeziku, a ne i sa problemima ustanove kao celine".

"Imajući u vidu situaciju da Radio Suboticu kao instituciju u sadašnjim uslovima ni osnivač, niti ijedna politička opcija ne može da spase" nazirala su se dva moguća rešenja o kojima se dugo na zadnjoj sednici Nacionalnog saveta Mađara, dodao je SVM.

Predsedništvo SVM, "polazeći od svoje političke odgovornosti, ubeđenja je da obezbeđenje celodnevnog radijskog programa na mađarskom jeziku, Nacionalni savet Mađara kao osnivač može ostvariti između ostalog uz saradnju i veliku materijalnu podršku Vlade Mađarske".

Dodaje se da se to odnosi na potpuno pokrivanje regiona kao i izgradnju Medijske kuće i ukazuje da zato predsedništvo SVM "bezrezervno podržava stav Nacionalnog saveta Mađara" po pitanju kadrovskih rešenja.

Ta podrška se objašnjava time, jer se "u osnovi radi o pitanju ostajanja bez zaposlenja ili uključenja u život stvaranja celodnevnog radijskog programa na mađarskom jeziku za slušaoce širom Vojvodine".

Predsedništvo SVM smatra da je aktivnost skupljanja potpisa štetna, da deluje razarajuće i nije dostojna građanskog duha Subotice.

Mađarski pokret je nevladina organizacija među čijim osnivačima su bivši funkcioneri SVM Laslo Varga i Nacionalnog saveta Mađara Tamaš Korhec, koji su nezadovljni radom SVM.

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi