Vesti
12. 07. 2011.
Novo suđenje zbog pretnji Brankici Stanković
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je presudu kojom je Prvi osnovni sud u Beogradu vođu navijača Partizana Miloša Radisavljevića Kimija osudio na šest meseci zatvora zbog nasilničkog ponašanja. Sud je, međutim, ukinuo deo presude koji se odnosi na ugrožavanje sigurnosti novinarke B92 Brankice Stanković.
Radisavljević je pred Prvim osnovnim sudom u Beogradu u avgustu 2010. godine osuđen na 16 meseci zatvora zbog nasilničkog ponašanja i ugrožavanja sigurnosti Brankice Stanković.
On je osuđen zbog skandiranja sa tribine stadiona FK Partizan „Otrovna si kao zmija, proći ćeš kao Ćuruvija”, dok su navijači na tribinama šutirali i udarali u glavu lutku koja je predstavljala novinarku B92.
U delu presude koja se odnosi na ugrožavanje sigurnosti Brankice Stanković, naveo je Apelacioni sud, nisu izneti jasni i ubedljivi razlozi zbog kojih se smatra da je Radisavljević izvršio krivično delo na način koji mu se optužnicom stavlja na teret. sud je naložio ponovno suđenje zbog pretnji Stankovićevoj.
M. D.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.