Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Pokušaj "ućutkivanja" Tanjuga napadima sa IP adresa u Srbiji
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

08. 03. 2018.

Izvor: Tanjug

Pokušaj "ućutkivanja" Tanjuga napadima sa IP adresa u Srbiji

Novinska agencija Tanjug od juče je meta intenzivnih hakerskih napada, sa preko 50 različitih IP adresa, sa ciljem da se preko sajta "obori" informacioni sistem agencije, onemogući njen rad i dostupnost servisa vesti medijima i ostalim korisnicima.

Ono što ovaj pokušaj da se Tanjug učini "nevidljivim" razlikuje od prethodnih je to što napadi ne stižu, kao što je to uobičajeno, sa "fantomskih" adresa iz inostranstva, već sa legalnih IP adresa iz Srbije.

O intenzitetu napada svedoči činjenica da je, na primer, samo na jednu vest, po slučajnom uzorku, bilo preko 11.600 upita u 30-tak minuta, odnosno tri u sekundi.

Napadi su počeli juče oko 15.00 sati.

Zbog činjenice da su "išli" sa legalnih adresa u Srbiji, mere odbijanja "napada", koje je preduzeo Tanjugov telekomunikacioni operator, nisu mogle da isključe mogućnost da njima budu pogođeni legitimni korisnici Tanjuga, odnosno da i njima bude onemogućen pristup servisima agencije.

Tanjug će tim povodom podneti prijavu Republickom javnom tužilaštvu, odeljenju za visokotehnološki kriminal, i očekuje brzo i efikasno reagovanje, jer, kao odgovoran medij, neće dozvoliti da ga "ućutkaju" oni kojima se ne dopada nezavisno izveštavanje nacionalne agencije.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi