Vesti
08. 02. 2018.
SOS kanal odlazi u istoriju, kreće SOS kanal plus
Sos kanal, koji je pre više od dve decenije osnovao i sve ove godine bio na njegovom čelu Dragiša Kovačević, odlazi u istoriju, ne dočekavši kraj desetogodišnjeg sudskog spora sa RATEL-om i REM-om koji su mu na javnom konkursu 2006. godine dodelili neispravnu frekvenciju, što je presudno uticalo na sudbinu ove televizije.
Ljubiteljima domaćeg sporta, Sos kanal ostaje u sećanju kao prva autentična sportska televizija na Balkanu koja se bavila samo domaćim sportom, izveštavajući sa utakmica u svim rangovima takmičenja, dajući isti značaj događanjima u saveznim ligama, kao i nadmetanjima u nižerazrednim, školskim i tzv. "beton" ligama.
Samo u "Ligi budućih šampiona" i akcijama "Treniraj, budi zdrav", "Trojkom protiv droge" i "Ne u dimu, već u timu" učestvovalo je više od 100.000 dečaka i devojčica, od kojih je više desetina sportista izraslo u istinske asove srpskog sporta.
- Ponosan sam na sve ono što je Sos kanal, sam bez ičije pomoći, učinio na afirmaciji srpskog sporta, kao i brojnim edukativnim akcijama koje smo organizovali u prethodne 22 godine i Sos kanal s pravom učinili javnim servisom srpskog sporta.
Zahvalan sam kolegama sa kojima sam godinama sarađivao i gledaocima koji su nas sve ove godine pratili i podržavali. Uveren sam da je ovakva televizija potrebna Srbiji, posebno sportovima koji su jedino publicitet imali na ovom kanalu i da će Sos kanal plus umeti da iskoristi ogroman potencijal, imidž i reputaciju koju je Sos kanal stekao u srpskoj sportskoj javnosti afirmišući sportski duh, zdravlje, talenat, znanje, lepo ponašanje... - izjavio je Dragiša Kovačević.
Nova sportska televizija koja najavljuje da će nastaviti tradiciju Sos kanala zvaće se SOS kanal plus, a direktor i glavni urednik biće nekadašnji novinar u sportskoj redakciji RTS-a i bivši pomoćnik ministra sporta Aleksandar Milutinović.

Komentari (3)
ostavi komentar11.02.
2018.
Sve Bata rešava
Aj da se kladimo da će Ratel platiti odštetu novom vlasniku. Slična situacija u Apatinu, Miodrag Popov, vlasnik Tv Apatin koji desetak godina čerupa ovaj grad, nakon prekida u finasiranju, uključuje Aleksandra Milutinovića. I gle čuda, ubrzo nakon ulaska novog partnera, dogovoreno poravnanje na 10 rata u iznosu od osam miliona dinara iako taj medij nije radio čitavu godinu. Pored poravnanja Tv Apatin obećana sredstva na ovogodišnjem konkursu. Živi bili pa videli!!!
Odgovori10.02.
2018.
REM VODE NESTRUČNI
Pogledajte samo ko je godinama bio ,a i sada je na čelu REM-a, i sve če vam biti jasno.Izvesni Goran Petrović koga je supruga ,kuma rektora Univerziteta u Kragujevcu, progurala iz pomoć jednog visokog politčara (bivšeg,da mu ne pominjem ime ,koji je inače predlagao članove) da se nadje na tom mestu.A taj čovek sa novinarstvom ima veze ko bilo ko od nas običnih novinarskih smrtnika sa projektima NASE.I onda ,taj povuče drugog Kragujevčanina(završio gimnaziju),ma ovaj svog prijatelja koji od novinarstva nema ni početno( u minijaturi) slovo N,pa sada trojka iz Kragujevca upravlja REM-om. A svi su oni bili najpre Spovci,pa demokrate,pa dinkićevi,a valjda su sada i ovih aktuelnih ...Ali,nisam siguran.
Odgovori08.02.
2018.
Hm...
RATEL, RRA i nestruka su pobedili još jedan domaći medij.
Odgovori