Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Novi članovi Saveta za štampu
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

12. 07. 2013.

Autor: V. M. A. Izvor: Politika

Novi članovi Saveta za štampu

Upravni odbor Saveta za štampu dobio je juče nove članove koji će u ovom telu predstavljati Asocijaciju medija. Reč je direktorima i glavnim urednicima nedeljnika „Novi magazin” i dnevnika „Večernje novosti” – Nadeždi Gaće i Ratku Dmitroviću, kao i Veljku Laliću, glavnom uredniku „Nedeljnika”. U Komisiji za žalbe, kao treći predstavnik pomenutog udruženja izabran je Tihomir Trišić, glavni urednik „Aktera”.

Savet za štampu osnovan je kao nezavisno telo koje okuplja izdavače, vlasnike štampanih medija i profesionalne novinare. Njegov cilj je da prati poštovanje Kodeksa novinara Srbije u štampi i rešava žalbe pojedinaca i institucija na njihove sadržaje. U nadležnosti Saveta je i  posredovanje između oštećenih i redakcija, kao i iznošenje javnih opomena za kršenje etičkih standarda.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi