Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Hrvatska: Medijsko poslovanje je postalo vrlo teško
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

01. 03. 2013.

Izvor: večernji.hr

Hrvatska: Medijsko poslovanje je postalo vrlo teško

Generalni direktor HRT-a Goran Radman, smatra da na javnoj televiziji ima previše zaposlenih s obzirom na to kakav program trenutno proizvodi.

Dodao je da će tek plan restrukturiranja pokazati hoće li biti potrebna otpuštanja. Posebno ga zabrinjava što na HRT-u ima previše starijih zaposlenih i jako je loša kvalifikacijska struktura.

Njegov ideal je povratak na profesionalizam koji je 70-ih godina prošlog veka krasio Zagrebačku televiziju. Odmah je dodao da ne želi da vrati jednopartijski sistem za što su ga, požalio se, već neki optužili.

Priznao je da HTV-ov Dnevnik gubi bitku u gledanosti s privatnim televizijama te se zauzeo za to da se u javnom prostoru ograniče komercijalni sadržaji. Po njemu je neprihvatljivo da se program HTV-a prekida reklamama „za odreske od 9,99 kuna“.

Ove ocene stanja na HRT-u Goran Radman izneo je na okruglom stolu koji je pod nazivom „Televizija 21. stoljeća“ organizovao fakultet VERN.

U Raspravi su učestvovali i Johaness Züll, predsednik Uprave RTL-a Hrvatska i Dražen Mavrić, predsednik Uprave Nove TV, a moderator je bio Dražen Klarić.

Čelnici najznačajnijih nacionalnih televizija složili su se da je zbog situacije u privredi i smanjenja marketinških budžeta, medijsko poslovanje danas postalo vrlo teško.

- Iako potrošači danas konzumiraju sadržaje i vesti putem različitih platformi i s različitih mesta, središnje informativne emisije i dalje čine najznačajniji udeo u gledanosti. Zadatak novinara i urednika je da predvide šta publika želi da gleda, izjavio je Johaness Züll, predsednik Uprave RTL-a Hrvatska dodajući da je TV program u Hrvatskoj najbolji u regiji.

Posledice prilagođavanja aktualnim i budućim tržišnim i potrošačkim trendovima biće konsolidacija troškova i povećanje produktivnosti. Medijski stručnjaci i novinarska struka moraće da se prilagode potrebama publike.

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi