Vesti
29. 11. 2012.
I Tomić zgrtao pare na lažnim kvizovima
Radio „Centar”, jedan od medija na kome su organizovani lažni kvizovi i nagradne igre kojima je prevareno i opljačkano 163.000 građana Srbije za oko 32 miliona evra, u vlasništvu je preduzeća „RTV Centar d.o.o. Beograd“. A vlasnici tog preduzeća su funkcioneri Demokratske stranke Srbije.
Suvlasnici radija su Dragan Tomić, Dejan Čulić i Ranko Matijašević. Direktor te firme je Zoran Sretenović, bivši košarkaš Zvezde i Jugoplastike. Tomić, koji je potpredsednik Gradskog odbora DSS Beograd, bivši je direktor “Kolubare” i
hapšen je zbog malverzacija u tom preduzeću i za to mu se sudi. Čulić je odbornik DSS u Skupštini Beograda.
U APR-u se navodi da je on u novembru prošle godine prava upravljanja preneo na Miloša Bunića, koji je inače član Izvršnog odbora DSS Beograda, kao i Čulić.
Matijašević je direktor Poslovnog prostora “Voždovac”. Stanari iz Ustaničke ulice, gde je zgrada u kojoj su prostorije radio “Centra”, navode da su viđali i Andreju Mladenovića, predsednika beogradskog odbora DSS.
On se nigde zvanično ne vodi kao vlasnik. Izvor “Blica” blizak DSS-u navodi da je ova radio stanica već određeno vreme data u zakup.
Međutim, potvrdu ili demantovanje ovih navoda juče nismo dobili od vlasnika firme, kao ni od Andreje Mladenović, jer se nisu javljali na telefone.
Zoran Sretenović, direktor radio “Centra”, tvrdi da nije član DSS, i ističe da se samo vodi kao direktor i da ne zna šta se tamo dešava.
Od osnivanja firme fiktivno se vodim tamo, i nemam nikakvih prihoda od toga.
Bio sam tamo samo jednom kad su se otvarale prostorije - rekao je za “Blic” Sretenović. Lažni kvizovi su emitovani i na „Narodnom radiju“, koji nema dozvolu za rad i program emituje piratski.
Vlasnik istoimenog radija u Hrvatskoj je pevač Marko Perković Tompson. Na spisku neovlašćenih emitera, na frekvenciji 87,5 MHz, “Narodni radio”, kako je “Blicu” rečeno u RATEL-u, radi gotovo tri godine na teritoriji Beograda i emituje sa različitih lokacija. Zato što nije registrovan nije upisan ni njegov vlasnik.
Zaposlenio na TV “Soko” iz Sokobanje kažu da je jedna privatna kuća iz Beograda zakupila termine za emitovanje kvizova i nagradnih igara, ali da je saradnja otkazana, kada se pojavila sumnja da se igranje lažira.
Dobrivoj Marinski, vlasnik RTV “Sunce” iz Aranđelovca kaže da od 2008, od kada su dobili mišljenje RRA i RATEL, kvizovi nisu u njihovom programu.
Tražio sam zvanično mišljenje kada smo konkurisali za dozvolu i oni su nam
rekli da to nije preporučljivo - kaže Marinski.

Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.