Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Savršeni projekat ili savršena pljačka (4. deo)
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

10. 05. 2022.

Autor: Ivana Petrović Izvor: Građanske inicijative

Savršeni projekat ili savršena pljačka (4. deo)

U totalu oko 521.235.000 dinara građanskih para je za 7 godina gotovo kompletno završilo u džepovima svega nekoliko vlasnika medija u Nišu. Onih bliskih režimu ili onih koji su i sami deo režima. Preračunato u evre – blizu neverovatnih 4,5 miliona evra.

Kroz serijal tekstova pod nazivom „Savršeni projekat ili savršena pljačka“, osvetljavamo mehanizam brojnih novčanih nepravilnosti i zloupotreba građana Niša kroz Konkurs za sufinansiranje projekata za ostvarivanje javnog interesa u oblasti javnog informisanja na teritoriji grada Niša, od samog uvođenja projektnog sufinansiranja kroz set medijskih zakona 2014. pa do danas.

U prethodnim delovima serijala obrađeni su događaji koji su prethodili donošenju seta medijskih zakona koji su značili povlačenje države iz vlasništva u medijima, ali i uspostavljanje projektnog sufinansiranja medija. Kako su protekli prvi konkursi – kako je novac raspoređen i koje su ih kontraverze pratile. Ko se među prvima ušančio, kako su se televizije privatizovale, kako se nastajale nove, i kako su se uzdizala medijska carstva Vidosava Radomirovića, Bratislava Gašića, Slađane Ostojić i  Zvezdana Milovanovića.

KONKURSI 2018. i 2019. – DAN MRMOTA

Sva će se reprezentativna medijska i novinarska udruženja oglasiti povodom skandala koji će pratiti konkurs 2017. Siti radio će tražiti i dobiti na uvid kompletnu dokumentaciju sa konkursa, uključujući sve projekte koji su pristigli na konkurs ali i originale zapisnika sa odlučivanja, iz kojih će se videti jasno da četiri od pet članova komisije nisu bili u neznanju da krše zakon u brojnim slučajevima, pošto ih je peti član komisije Budimir Ničić, o tome direktno obaveštavao a što je stajalo i zapisano u zapisniku kao njegovo izdvojeno mišljenje. Iz uvida u dokumentaciju takođe se videlo da je novac dodeljen nepostojećem dnevnom listu, registrovanoj agenciji na dan raspisivanja konkursa, da je dodeljen već postojećem i emitovanom sadržaju, kao i no nejm agencijama na imena ljudi bliskih Vidosavu Radomiroviću.

Sve to će advokati i dokazati pred Upravnim sudom i prvobitnom presudom Siti radio će dobiti i ovaj spor 2019.-e, a Gradu Nišu će biti naloženo da Rešenje o raspodeli poništi te vrati na ponovno odlučivanje. Biće im takođe naloženo da na ime sudskih troškova plate nešto preko 50.000 dinara. Na tu odluku, gradski pravobranilac će uložiti žalbu Višem kasacionom sudu a Viši kasacioni sud će vratiti čitavu stvar na ponovno odlučivanje Upravnom sudu u Nišu. Isti sud, čak i isti postupajući sudija će preinačiti sopstvenu presudu – u korist Grada.

Veoma brzo će gotovo sve naredne tužbe različitih medija zbog nepravilnosti na konkursima biti odbacivane jedna za drugom. Nemoguće je ne pomisliti da je politika i tu umešala svoje prste.

Uprkos protesta medijskih i novinarskih udruženja zbog konkursa 2017. te konstatacije da se radi o skandalu nad skandalima, tadašnji načelnik Gradske uprave u Nišu, Ljubiša Janić, će 2018. godine za Konkurs za javno informisanje imenovati gotovo identičnu komisiju. Od svih pristiglih kandidata “slučajno” će ponoviti čak trojicu: Zorana Veličkovića Zuju, Vladimira Veljkovića i Dušana Stojanovića (kome će to biti treće učešće u radu komisije). Četvrta članica će naravno biti iz RAB Srbija, Marina Dimitrić a peti član komisije od ovog konkursa neće biti iz Medijske koalicije ili nekog reprezentativnog udruženja. U komisiju je imenovan Aleksandar Simić, novinar Studija B, upravo te iste godine, pre niškog konkursa glavna „zvezda“ skandala na beogradskom konkursu. Naime, ostaće zapisano da je Simić sedeo u komisiji koja je njegovom projektu za matični Studio B dodelila iznos od 23 miliona. Važno je napomenuti da je Ivana Vučićević, glodur Studija B, čiji je Simić blizak saradnik, članica IO PROUNS-a. Dakle, u komisiju je te godine zapravo selo četvoro članova PROUNS-a a peti član je bio iz kooperativnog RAB Srbija.

Odmah po imenovanju Komisije, Siti radio je tražio i po Zahtevu za dostupnost informacija od javnog značaja i dobio sve biografije, svih pristiglih kandidata za članove komisije. Pitanja upućena načelniku Gradske uprave, Janiću, ostala su bez odgovora. Posle ignorisanja od strane Janća i odbijanja da odgovori kojim je kriterijumima bio vođen kada je ponovio gotovo identičnu komisiju iz 2017, Siti radio je objavio na portalu tekst pod naslovom „ Ko deli novac za javno informisanje u Nišu“, u kome je objavio detaljne biografije svih prijavljenih kandidata. Taj tekst su preneli brojni portali, ali je izazvao i bes po drugi put izabranog predsednika niške komisije Zorana Veličkovića Zuje, koji je na upućeno pitanje novinara o njegovoj ulozi u PROUNS-u, te o učlanjenju kolektivnog novinara sa njegovih medija u Društvo novinara Niša, optužio Siti radio za pritisak na rad komisije.

Biće podeljeno ukupno 54 miliona građanskih para, sasvim očekivano. 

Nikola Panić, visoko pozicioniran u SNS GO Palilula, i član RAB Srbije, dobiće novac za projekat radija BUM018 900.000, a za istoimeni portal 700.000. Gašićevoj TV Zona Plus dodeljeno je 7,5 miliona, NTV-U u vlasništvu Vitka Radomirovića i Slađane Ostojić 8,4 miliona, TV Bel Ami vlasnika Radomirovića će dobiti 8,5 miliona, PR Agencija Deni video (u vlasništvu šefice Radomirovićevog računovodstva) 1 milion, Narodne novine 8,5 miliona, Bel Ami portal 800.000, Bel Ami radio 2,7miliona dinara, Kopernikus Zvezdana Milovanovića 3,8 miliona.

Značajne iznose će dobiti i otac i sin Miodrag i Dušan Miljković (obojica vezani i za PROUNS i za DNN). Prvi za UG Vetrenjača 900.000 a drugi za produkciju Naisa 850.000. I jedan i drugi će biti „slučajno“ birani u vranjske komisije gde je Veličković šampion u dodeljenim iznosima na svim konkursima do sada.

RAB-ove stanice Banker Naksi radio i Radio Talas (IN radio) će dobiti 600.000 i 1,9 miliona dinara.

Veštom Veličkoviću će očito biti lako da izlobira, doduše u ne baš velikom iznosu od 300.000 i finansiranje projekta “Pokreta Čuvari prirode” iz Vranja, što ne bi bilo posebno zanimljivo da se ne radi o projektu udruženja registrovanog na adresu glavne i odgovorne urednice Zujine RTV Vranje, Ljubice Džonov Zdravković.

Od 54 miliona dinara čak 47 miliona i 50 hiljada dinara je završilo 2018.u džepovima vlasnika prorežimskih medija i medija iz kooperativnog RAB Srbija. Izraženo u procentima to je 87,13% podeljenog novca.

Južnim vestima će biti dodeljeno 600.000 dinara ali će ih oni vratiti u znak protesta i od tog konkursa više neće učestvovati na istim. Siti , baš kao i 2017. neće dobiti ni dinar a ta će se praksa nastaviti i na svim konkursima nadalje.

Siti radiju je 2018. odbijen i zahtev da dobije uvid u pristiglu dokumentaciju. Iz Uprave za kulturu su tada u pisanoj formi obavešteni da im se ne dozvoljava uvid u „dokumentaciju“ jer bi je mogli zloupotrebiti. Posle obraćanja Povereniku za informacije od javnog značaja Upravi je naloženo da se to omogući, međutim, dve godine kasnije, kada je odgovor od Poverenika stigao, a Uprava za kulturu konačno rešila da postupi po nalogu – više nije bilo nikakve svrhe da se to čini.

Kao u onom smešnom filmu Dan mrmota i Konkurs 2019.će se sprovesti po istoj matrici. Načelnik Janić po treći put zaredom imenuje gotovo identičnu komisiju, ponovo ponavljajući 3 člana sa prethodnog konkursa: Marinu Dimitrić iz RAB Srbija, Zorana Veličkovića Zuju i Aleksandra Simića (na konkursu 2018. Na predlog Društva novinara Niša, a sad u svojstvu „nezavisnog stručnjaka“) i imenujući dva nova člana Aleksandra Stanojevića, penzionisanog vranjskog novinara i Srđana Conića, novinara RTS-a, na predlog Društva novinara Niša.

Nikakvih iznenađenja ni na ovom Konkursu nije bilo. Željena komisija je novac, ovog puta u holivudskim iznosima nepogrešivo ubacila u džepove ključnih junaka ove naše priče: Radomirovića, Ostojićke, Gašića i Milovanovića. Fantastičnih 78, 5 miliona biće raspoređeno na sledeći način:

Niška televizija (NTV) u vlasništvu Radomirovića i Ostojićke dobiće 14,4miliona, Gašićeva TV Zona Plus (na kojoj je Ostojićka glodur) 13,9 miliona, dok su za portal te televizije inkasirali još 500.000 dinara, Radomirović će dobiti i 12,5 miliona za Narodne novine, 13,5 miliona za TV Bel Ami, za fantomsku „DENI Video“ 3 miliona, Milovanoviću će za Kopernikus biti određeno 3,5 miliona. Miodrag i Dušan Miljković će dobiti novac za 3 projekta: 

Za produkciju Naisa 850.000, Udruženje Vetrenjača 950.000 i za Agenciju Sinopsis 750.000.Ovde treba dodati i Miloš Stošić PR. računarsko programiranje Cloudecloude, kome je dodeljeno 1,1 milion a o njihovim vezama sa vlašću i više nego unosnim ugovorima sa javnim preduzećima su pisale 2019. Južne vesti 

Mediji iz RAB ekipe će takođe solidno proći i na ovom konkursu. Tako će Nikoli Paniću biti finansirani projekti BUM 018 radija sa 1,1 milionom dinara i BUM018 portala sa 450.000. Banker Naksi radio će dobiti skromnijih 400.000 ali će zato Radio Talas (folk IN Radio) u kovlasništvu supruge vlasnika Banker radija i ćerke Maje Rakovic, predsednice RAB-a i na ovom konkursu dobiti pozamašnih 1,9 miliona dinara..

Izvesno je da je čak 68.8 miliona od 78,5 koliko je deljeno i 2019. završilo u džepovima onih koji su imali direktne ili kroz udruženja veze sa članovima komisije ali i vladajućom partijom, dok je oko 9 miliona podeljeno na još 20 projekata sa neuporedivo nižim iznosima.

 DRUGA KOMISIJA – IDENTIČNI PROCENTI ZA ISTE MEDIJE

Ni 2020.godina neće biti upamćena ni po čemu dobrom kada je reč o Konkursu za sufinansiranje projekata od javnog značaja u oblasti javnog informisanja u Nišu.

Ponovo bez ikakvog objašnjenja u vezi izabranih kandidata za članove komisije, načelnik GU Niš Ljubiša Janić će u komisiju imenovati: Dušana Aničića, penzionera Tanjuga na predlog Glasa Pomoravlja, Petra Kočića, novinara Radio Beograda 1 na predlog Društva novinara Vojvodine i Dragana Markovića kao nezavisnog medijskog stručnjaka.

Ova manje u javnosti poznata komisija će doneti gotovo identično Rešenje o raspodeli sredstava kao u prethodnoj godini.

Ponovo će omastiti brke Radomirović. I opet će se snaći kako da prevari “de minimis” pravilo. Niškoj TV koju ortački deli sa Slađanom Ostojić biće određeno 14,8 miliona, fantomske Narodne novine plus će dobiti 9,5, fantomska “”Deni video” 3 miliona, na ovom konkursu se pojavljuje po prvi put i do tada nepoznata Jelena Lješnjak PR Agencija za proizvodnju kinematografskih dela, audiovizuelnih proizvoda i televizijskog programa “Video vizija” kojoj se takođe dodeljuje identičnih 3 miliona. TV Bel Ami će dobiti celih 15 miliona, a istoimeni radio ponovo 3 miliona. Tu je još jedna fantomska no nejm agencija Igor Spasić PR Agencija za proizvodnju kinematografskih dela, audiovizuelnih proizvoda i televizijskog programa “Balans Media” koja dobija fantastična 2,5 miliona a čiji “vlasnik” u APR ostavlja jasan dokaz ko je u stvari iza njih jer mejl na koji primaju poštu je racunovodstvo@narodne.com a kontakt telefon je identičan kao kontakt “Video vizije“. Slučajnost? Nema tu nikakve slučajnosti, kao što nema slučajnosti što im komisije jedne za drugim dodeljuju uvek skoro identične iznose, jer se o projektima zapravo i ne odlučuje. Postoji spisak na kome piše kome koliko od masnog kolača te godine treba dati. „Komisije“ su farsa i čitav „konkurs“ je farsa.

Pare će i te godine inkasirati SNS aktivista Nikola Panić u identičnom iznosu kao prethodne godine – za jedan projekat BUM018 radija 1,1 milion, za drugi za portal 500.000.

Ni Gašić neće moći da se požali na raspodelu. Za TV Zona Plus dobiće 13,9 miliona a za portal još 400.000.

Odlično će proći i Miodrag i Dušan Miljković iznosima od 650.000 i 950.000 i 1,45 miliona za „Vetrenjaču“, „Naisu“ i „Sinopsis“.

RAB-ove stanice će proći bolje nego prethodnih godina. Banker Naksi radiju će dodeliti 1 milion a Radio Talasu (IN radiju) cela 2,2 miliona.

Među značajnijim iznosima će se ponovo naći i Miloš Stošić „Cloudclode“ sa 750.000.

Zvezdanu Milovanoviću na Konkursu neće biti dodeljena sredstva ali će to biti ispravljeno kasnije „pojedinačnim davanjem“ iz neraspoređenih sredstava kada će dobiti 4,95 miliona.

Da rezimiramo, od podeljenih 83.97miliona dinara građanskih para 2020. je 71,45 milion dodeljen identičnoj malobrojnoj grupi vlasnika medija međusobno politički, ekonomski i interesno povezanih, ili 86%.

— NASTAVIĆE SE —

Analizu sačinila Ivana Petrović , glavna i odgovorna urednica City Smart Media , projektna menadžerka i aktivistkinja.

#OtvorenoOKonkursima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentari (2)

ostavi komentar
pon

06.06.

2022.

Ivana Petrović [neregistrovani] u 14:45

Re:

Nemam naviku, a ni vremena iskreno, da sa nepoznatim ljudima debatujem, pogotovo kad se ne potpišu punim imenom i prezimenom, kao što ja uredno činim. Toliko o lažnom predstavljanju. Tačno je, ponosni suosnivač sam City Smart Club o.d., koji je dalje osnivač City Smart radija i portala City Smart. Ponosim se tim. To sa druge strane ne znači da nisam novinarka, a pravo da sebe tako nazivam daju mi i neke lepe novinarske nagrade koje sam u Niš donela, što je manje bitno. Pravo da sebe tako nazivam daje mi i to što se novinarstvom bavim od studentskih dana, znači preko 30 godina. Uređivala sam nekoliko novina, sarađivala sa nekolicinom medija, imala čak i duplericu u jednom dnevnom listu van granica Srbije za reportaže sa Kosova i Metohije. Pišem i dalje za naš sajt. Članica sam NUNS-a i IFJ. Zapravo, sve to nije važno i jako je duga priča, mnogo duža od potrebe ovog komentara. Aktivistkinja sam po sopstvenom izboru, a oni koji to treba da znaju, znaju. Imam čak i fotografije sa megafonom da to dokažem :) Naravno, da ne možete Vi to da znate anonimni "Dušane", jer na prste jedne ruke mogu da pobrojim kolege i koleginice sa kojima sam godinama u Nišu, i ne samo u Nišu, organizovala protestna okupljanja pod bedžom "Za slobodu medija", i ona druga "Novinari ne kleče" i sva ona druga koja se tiču napada na naše kolege, slapp tužbe, pritiske, vređanja. Pored toga decenijama se posvećeno borim da se sazna istina o našim ubijenim i otetim kolegama sa Kosova i Metohije. To je aktivizam, tek da Vam objasnim. Uz sve to sam i projektna menadžerka sa preko 20 godina iskustva i brojnim setifikatima kojima to mogu da dokažem, te sa portfoliom od sigurno preko 400 uspešno realizovanih projekata za 27 godina, medijskih, ali ne samo njih. U pravu ste, tridesetak projekata, za radio i dva portala, nam je finansirano u poslednjih 7 godina, preko 25 od strane Ministarstva kulture Republike Srbije a tek oko 5, 6 ako se ne varam, od strane grada Niša. I to 3 projekta godine 2016. kada smo i dobili najveći pojedinačni iznos po nekom projektu u iznosu od oko 2 miliona, a u zbiru oko 5. Kako se to dogodilo, i zašto baš te godine, u analizi piše. Odlučivanje je bilo javno, pod kamerama, prostor za muljanje nepostojeći, a moji projekti, kao i na svakom konkursu pre tog i posle tog, bez lažne skromnosti - najbolji. Pored tog konkursa, projekti su nam finansirani i 2015., i 2021. Znači, 2017., 2018., 2019., 2020. - nisu. Kod Ministarstva smo godinama, koristeći zakonsku mogućnost, konkurisali sa velikim brojem projekata na većini objavljenih konkursa. Nekih godina nam je odobravano po nekoliko na različitim konkursima, nekih kao prošle godine, na primer, samo jedan. Uglavnom na iznose od 450, 500 hiljada dinara. Svi do jednog su realizovani, svi medijski sadržaji proizvedeni, a sredstva do dinara opravdana. Apsurdno je, međutim, da su nam kod Ministarstva kulture povremeno ocenjivani kao odlični projekti, koje nam je "stručna" komisija u Nišu prethodno odbijala uz obrazloženja koja, biću sada i bezobrazna, veze s mozgom nemaju, a ne sa ikakvim kompetencijama u projektnom menadžmentu. Sve u svemu, "Savršena pljačka..." nije novinarski uradak već analiza o konkretno niškim konkursima koju sam radila za Građanske inicijative, ne za UNS, NUNS ili bilo kog drugog, ko je našao da je zanimljiva i preneo je. Iz svega navedenog sledi logičan zaključak da za mene zaista ne može da važi:"Ko gubi, ima pravo da se ljuti!" ali sledi i logičan zaključak da Vi uopšte ne razumete ono što sam pisala. Zapravo, ste u pokušaju da spinujete, ispali smešni. Jer, niste opovrgli ništa što sam u analizi ustvrdila. A to je, da je počevši od 2017.godine krenulo gotovo otvoreno nameštanje konkursa u Nišu, u sadjestvu lokalnih vlasti i od njih izabranih članova komisija, isključivo iz jednog istog kruga međusobno povezanih udruženja kako bi se unapred opredeljeni enormni iznosi prelili u par džepova. I tako je do dana današnjeg. Pošto ste se, ovako junačno sakriveni, iza nekog opšteg "Dušana", očito uznemirili zbog mog pisanija, verovatno imate i razloga za to. Pa, da dodam još koji, cela analiza je pisana godinama, a njen najveći deo sam sastavljala sa timom advokata kako bismo podneli krivične prijave, jer nameštanje konkursa jeste krivično delo. Da sam u analizu unela sve što sam za ovih 7 godina prikupila imala bi 150 a ne 37 strana. I za sam kraj, da prokomentarišem i to što vaistinu jesam kumče Živojina Rakočevića i to već 30 godina najmanje a moguće je i koju više, dakle još od vremena kad Živojin nije bio ono što je danas. To ne da ne krijem, već se time ponosim, a o tome sam i pisala u periodu kada su ga besramno napadali ljudi iz bivšeg rukovodstva UNS. Čitav tekst sam tome posvetila, baš ličan, našem prijateljstvu do groba, našem zajedničkom radu na posleratnom Kosovu, svemu što nas veže neraskidivo. Taj tekst je pun naših zajedničkih fotografija kao i uostalom moje lične strane na društvenim mrežama.

https://citysmart.media/kolumna/prica-o-kosovu-medijima-saborcu-i-prijatelju-za-sva-vremena/

Tako da Vas molim da ne lažete. Kažete konflikt interesa? Kakav, tačno? Uprkos tome, što mi je jedan od najbližih ljudi na svetu, Živojin nijednom jedinom rečju nije nikada pomenuo da bih, recimo, trebalo da pređem iz NUNS-a, čija sam članica, u UNS, čiji je on član a sada i predsednik. Niti da treba da učlanim ljude iz mog medija, prijatelje, rođake. Nikada, a naročito ne u trenutku kada je trebalo da se glasa o novom rukovodstvu tog udruženja, koje ponavljam nije moje odabrano i samim tim ne zastupa moje interese, i kada je bilo jasno kao dan da njegov suparnik u dogovoru sa Veličkovićem, kao u Severnoj Koreji, regrutuje sigurne glasove grupno učlanjenih redakcija i organizuje autobuse ka Beogradu. E, baš zbog toga sam osetila potrebu da objasnim u jednom jedinom tekstu objavljenom na City Smart sajtu, o čemu se tu zapravo radi, jer je taj praktično pokušaj preuzimanja UNS-a od strane čudovišnog PROUNS-a, a zbog gluposti zvane kandidatura za predsednika novinarskog udruženja, iz mog ugla posmatranja, značio nicanje još jednog pipka te monstruozne medijsko-političko-ekonomske interesne hobotnice. Ja nisam kriva što su ti isti, koji su nedostojni napadali Živojina i služili se lažima i podmetanjima zapravo sebe okaljali. Niti sam kriva što nisu ukapirali koliko je pogrešno voditi kampanju za predsednika jednog novinarskog udruženja, na način na koji to rade političari u autokratskim društvima. Niti sam kriva što sam iznela argumente i dokaze protiv laži kojima su se služili. A jesu.
Vi se anonimni "Dušane" odlučite jesam li nebitna ili sam toliko uticajna da mogu da utičem na na bilo čije mišljenje o bilo kome? Ako sam to uspela jednim jedinim tekstom, a ne kampanjom kako tvrdite, nešto u Vašim tvrdnjama očito nije na mestu. Što se tiče mog kolege, Vukašina Obradovića, apsolutno ne znam o čemu pričate i kakve tačno veze bi to trebalo da ima sa analizom niških konkursa, sa mnom, Živojinom, ali mi samo ubacivanje i njegovog imena u ovaj trapavi komentar koji je pretendovao da zvuči argumentovano, pomaže da naslutim ko ste u stvari Vi, anonimni "Dušane". Izgleda da postaje manir da svako ima svoju "Milenu iz Gračanice". Problem je jedini, što se prilično lako dozna ko to nema petlju i nije dovoljno hrabar da sopstveno promišljanje na neku temu potpiše punim imenom i prezimenom. Iznad dopisa ili komentara , svejedno je

Odgovori
sub

14.05.

2022.

Dušan [neregistrovani] u 20:01

Kumovska posla

Zašto se Ivana Petrović lažno predstavlja kao novinar i aktivista kada se u Apr jasno vidi da je vlasnik medija, ortačkog društva Petrovic Kocić, City smart club OD (pre promene imena radio city od), koje je dobilo od 2015. do 2021. godine vise od 30 projekata i više od 17,6 miliona dinara na konkursima za projektno sufinansiranje medija? Samo je 2016. godine od Grada Niša Ivana City dobila 5,3 miliona dinara.
Ivana Petrović je kuma predsednika Uns-a Živojina Rakočevića možda je tu i tajna njenog medijskog "uspeha". Do kada će se zloupotrebljavati sajt Uns-a da prenosi žalopojke medijskog tajkuna i kumčeta Ivane Petrović, što nije dobila još koji milion?
Zašto Rakočević ne pita kumu da li će najzad vratiti u budžet novac po sudskoj presudi njen ortak iz medijske koalicije Vukašin Obradović zbog dobijenog novca iz budžeta za projekte, koje nikada nije realizovao?
Zašto Ivana Petrovic u kampanji koju je vodila protiv Radomirovića i Ljiljane Smajlović nije rekla da joj je Rakočević kum i da je u sukobu interesa?

Odgovori

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi