Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Napadač u Merilendu osuđen na pet doživotnih zatvora
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

29. 09. 2021.

Autor: Beta Izvor: Danas

Napadač u Merilendu osuđen na pet doživotnih zatvora

Džerod Ramos koji je 2018. godine ubio pet osoba u redakciji lista Kapital (Capital) u Anapolisu u američkoj državi Merilend, osuđen je na pet doživotnih zatvora bez mogućnosti puštanja na uslovnu slobodu.

Porota je u julu utvrdila da je Ramos (41) krivično odgovoran za masakr, jedan od najsmrtonosnijih napada na američke medije.

Ramos se u oktobru 2019. godine izjasnio krivim po 23 tačke optužnice, uključujući pet tačaka za ubistvo prvog stepena, ali je rekao da nije krivično odgovoran zbog mentalnog poremećaja.

Porota je odbacila navode o njegovom poremećenom mentalnom zdravlju.

Ramos je 28. juna 2018. godine ušao naoružan u redakciju lista i ubio pet osoba, među kojima četiri novinara.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi