Vesti
07. 02. 2012.
Dva otkaza glavnom uredniku Radio Pančeva
Posle godinu i po dana urednikovanja u Radio Pančevu, novinar Dragan Milenković dva puta je u dva i po meseca dobio otkaz
Posle dvomesečnog statusa v. d., Milenković, u novinarskim krugovima poznat kao nekadašnji dopisnik Tanjuga iz Japana, postao je glavni i odgovorni urednik Radio Pančeva sa četvorogodišnjim mandatom, koji traje do 4. maja 2014. godine.
Upravni odbor RTV Pančevo imenovao ga je na tu funkciju uzevši u obzir njegov program rukovođenja i davši mu ubedljivu prednost u odnosu na druge kandidate.
– Kada sam sredinom avgusta prošle godine saznao da je zakazana sednica Upravnog odbora RTV Pančevo da bih se razrešio dužnosti glavnog urednika, pozlilo mi je i završio sam u službi hitne pomoći – kaže Milenković.
Čim se vratio sa bolovanja, 31. oktobra 2011, Upravni odbor ga je razrešio dužnosti glavnog urednika, a direktorka RTV Pančevo Svetlana Đedović potpisala mu je, istoga dana, otkaz. U obrazloženju odluke o razrešenju stoji da Milenković „nije u dovoljnoj meri ostvario racionalno i efikasno organizovanje poslova iz delatnosti javnog glasila Radio Pančevo“, a posebno se navodi angažovanje honorarnih saradnika bez dogovora sa direktorom, kao i emitovanje nekih emisija i marketinških projekata bez dogovora sa službom marketinga.
Milenković, pak, tvrdi da je reč o emisiji koju je, kada je postavljen za glavnog urednika, zatekao i da je, kada je čuo da za njeno emitovanje treba platiti, tražio da se ugovor raskine, kao i da je zbog sporosti službe marketinga naručio reklamni materijal, za koji je, posle odbijanja direktora da to plati, račun izmirio iz svog džepa.
Pošto je inspektor rada doneo rešenje da Milenković nije mogao dobiti otkaz samo zato što je bio zaposlen na određeno vreme, jer mu mandat traje do maja 2014, a drugi „otkazni razlozi“ nisu ubedljivi, naložio je odlaganje rešenja o otkazu do pravosnažnosti sudske odluke.
Na osnovu toga Dragan Milenković se 4. januara javlja na posao, ali mu kažu da treba da vide šta će sa njim, pa je najbolje da uzme nekoliko dana zaostalog godišnjeg odmora. Kada se vratio sa odmora, 16. januara, dočekuje ga drugi otkaz.
Interesantno je da je pet dana pre no što će biti razrešen Milenković direktorki Đedović podneo iscrpan „zahtev za zaštitu od zlostavljanja“. U njemu se glavni urednik žali da su njegovi predlozi za poboljšanje materijalnog i svakog drugog položaja Radija bojkotovani, da je onemogućavan čak i da nabavi potrošni materijal za redakciju, da nije pozivan na sastanke gde je morao biti, ili je pozive dobijao u poslednji čas, da su čak i zapošljavani novinari bez konsultacija sa njim. Od njega je tajeno, tvrdio je u dopisu Milenković, i da se priprema njegova smena. U tom dopisu glavni urednik se žali i na ponašanje nekih gradskih funkcionera, tvrdeći da su ga ignorisali, a da su mu se ponekad obraćali sa „mnogo vike, pretnje i vređanja“.
Direktorka Svetlana Đedović kaže da nije bila na toj funkciji u vreme kada je Dragan Milenković imenovan, pa u te razloge ne može da ulazi, ali, prema njenom mišljenju, otkaz glavnom uredniku je usledio jer za njega ne postoji odgovarajuće drugo radno mesto u Radio Pančevu (!?).
Milenković, pak, insistira na poštovanju rešenja inspekcije rada i činjenici koja iz toga proizilazi – on je još uvek glavni i odgovorni urednik Radio Pančeva mada mu se onemogućava da taj posao obavlja.
Miodrag Šašić
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.