Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Кашњење реформе угрожава опстанак медија
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

05. 07. 2013.

Извор: Политика, Бета

Кашњење реформе угрожава опстанак медија

Кашњење у спровођењу медијских реформи и неизвесно повлачење државе из медија, угрожавају јавни интерес у области информисања, повећавају неравноправност међу медијским кућама, и угрожавају и сам опстанак независних и приватних медија, оцењено је јуче на скупу о реформи јавног информисања.

Председник Асоцијације медија Зоран Секулић подсетио је да је још 2011. године било предвиђено да се нови медијски закони усвоје до марта ове године. Главне последице тог кашњења су одлагање повлачења државе из медија и неизвестан почетак пројектног финансирања рада медија. Председник Независног удружења новинара Србије (НУНС) Вукашин Обрадовић рекао је да држава расподелом новца за медије профилише медијску сцену чиме се грађанима нуде контролисане информације, а држава појачава утицај на информисање.

Шефица медијског одељења Мисије ОЕБС-а у Србији Драгана Николић-Соломон рекла је да одуговлачење у спровођењу реформе повећава агонију српских медија која се често завршава гашењем медијских кућа.

По њеним речима, у условима у којима држава финансира неке медије, неминовно је да пропадну оне независне куће које критички сагледавају друштвену стварност, због чега је неопходно да се пређе на модел пројектног финансирања.

Истраживач у Центру за социолошка истраживања Јованка Матић је рекла да треба спречити да се расподелом новца обезбеди такозвана мека цензура медијског садржаја.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси