Насловна  |  Актуелно  |  Приватизација медија од 2014. године  |  Неизвесност траје у војвођанским медијима
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Приватизација медија од 2014. године

25. 10. 2015.

Аутор: Аристеа Стакић Извор: РТВ

Неизвесност траје у војвођанским медијима

Неизвесност и могући губитак посла због изостанка купаца локалних медија, то је у најкраћем осећање које доминира међу запосленима у радијским станицама у Сомбору, Кикинди, Зрењанину, Суботици и Ковачици.

 

Без купца и после 4 и по године рада, Радио Сомбор иде у ликвидацију. Тиме уједно и престаје информисање мађарске, хрватске и буњевачке националне мањине.

Блокиран рачун због дуга од 3 милиона динара за грејање, захтев Агенције за приватизацију о новој процени вредности капитала и 11 запослених без плата, то је укратко данас Јавно предузеће Информативни центар „Кикинда" које није ни добило прилику да се приватизује.

С друге стране, радио Зрењанин, који је процењен на нешто мање од 4 милиона динара, безуспешно је нуђен заинтеросованим купцима, а у другом кругу куповина тог медија није ни оглашена.

Најдраматичније је, за сада у Суботици, где је за спас тамошњег радија, односно редакције на мађарском језику, петицију потписало више од 6 и по хиљада грађана. Петиција је предата Mађарском националном савету уз захтев редакције.

Неизвесно је и даље у Радио-телевизији Ковачица која емитује програме на словачком, српском, румунском и мађарском језику. Ипак, да светли примери приватизације медија постоје у западно-бачком округу доказује Кулски радио који има новог власника па је тако обезбеђено и информисање људи на српском, мађарском, русинском и немачком језику.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси