Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Asanž ostaje u zatvoru, sledeće saslušanje 21. oktobra
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

11. 10. 2019.

Autor: Tanjug Izvor: RTS

Asanž ostaje u zatvoru, sledeće saslušanje 21. oktobra

Osnivač "Vikiliksa" Džulijan Asanž ostaje u zatvoru, odlučeno je nakon kratkog saslušanja pred sudom u Londonu koji će u februaru odlučiti o tome da li će on biti izručen SAD, gde je optužen za niz krivičnih dela, uključujući špijunažu.

Posle današnjeg administrativnog saslušanje on će ostati u zatvoru do saslušanja za upravljanje slučajem 21. oktobra.

Sudija za prekršaje u Vestminsteru Tam Ikram rekao je na kraju petominutnog saslušanja da se nada da u tom slučaju može da bude postignut napredak.

Asanž je na početku saslušanja samo potvrdio svoje ime i starost.

Asanž je trebalo 22. septembra da bude pušten na slobodu posle služenja kazne od 50 nedelja zbog kršenja uslova kaucije, ali mu je rečeno da će ostati u zatvoru zbog opasnosti da će ponovo pokušati da izbegne da se pojavi pred sudom.

Asanž je odslužio 50-nedeljnu zatvorsku kaznu u Britaniji zbog toga što je prekršio odluku o kauciji, a nakon što je sedam godina proveo u ambasadi Ekvadora u Londonu kako bi izbegao ekstradiciju Švedskoj.

Trenutno Asanžu preti ekstradicija u SAD gde se tereti za posedovanje i širenje poverljivih informacija, a ukoliko sud utvrdi krivicu može biti osuđen na 175 godina zatvora.

Konačna odluka o izručenju SAD očekuje se u februaru sledeće godine.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi