Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Priština ne dozvoljava televiziju na srpskom
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

28. 06. 2011.

Izvor: Pres

Priština ne dozvoljava televiziju na srpskom

Srbi bez medija

Priština - Član Republičke radiodifuzne agencije Živojin Rakočević rekao je juče da nema političke volje za osnivanje televizijskog kanala na srpskom jeziku koji bi pokrivao celo Kosovo.

Prema njegovim rečima, takva ideja predviđena je i Ahtisarijevim planom, ali je teško očekivati njenu skoru realizaciju.

- Radio-televizija Kosova pokušava da napravi svoj kanal na srpskom jeziku tako što će emisije biti prevođene sa albanskog na srpski, odnosno sve ono što vlasti u Prištini žele da čuju samo na srpskom, što je za nas neprihvatljivo - kazao je Rakočević.

On je naveo da nije optimista ni u pogledu pokretanja dnevnih novina na srpskom jeziku.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi