Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Savet za štampu sledeće nedelje o „lažnom“ tekstu u Politici
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

19. 07. 2017.

Izvor: Savet za štampu

Savet za štampu sledeće nedelje o „lažnom“ tekstu u Politici

Savetu za štampu obratilo se juče i danas više građana koji se osećaju prevarenim zbog teksta „Protiv nasilja, ne protiv muškaraca ili žena“, čiji je autor navodno dr Petar Veličković, forenzički psihijatar iz Kanade, a koji je dnevni list „Politika“ objavio u rubrici Pogledi.

Građani su, kako navode, obmanuti jer je tekst potpisan imenom autora, koji, čini se, ne postoji, a uz tekst je objavljena fotografija druge osobe.

Žalbe se odnose i na sam sadržaj teksta, kojim se, između ostalog, relativizuje nasilje nad ženama i vređa dostojanstvo žrtava nasilja.

Komisija za žalbe na sednici narednog četvrtka razmatrati žalbu Autonomnog ženskog centra, organizacije specijalizovane za pružanje podrške žrtvama nasilja, koja se odnosi i na problematičan sadržaj teksta i na sporan identitet autora.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi