Vesti
18. 11. 2013.
Brankica i Insajder u Zelenom zvonu
U ponedeljak 18. novembra u Zelenom zvonu u Zrenjaninu održaće se razgovor s Brankicom Stanković, autorkom emisije Insajder, i ekipom s kojom ona godinama radi.
U kultnom zrenjaninskom klubu Brankica Stanković će predstaviti i svoju knjigu "Insajder, moja priča”. Razgovor sa Brankicom i ekipom Insajdera vodiće Željko Bodrožić.
Emisija „Insajder” je od 2004. godine do danas pokrenula brojna važna pitanja, baveći se temama o kojima se do tada ćutalo – motivima i ulogom tajnih službi, tabloida i političara u ubistvu premijera Srbije, korupcijom u pravosuđu, vezama kriminala i vlasti, fudbalskom i građevinskom mafijom, huliganima, švercom cigareta, privatizacijom i političkom zaštitom tajkuna, otkrivajući strogo čuvane tajne koje su pojedinci i vlasti pokušavali da prikriju.
Zbog tema kojima se bavila, emisija "Insajder” po mišljenju velikog dela javnosti predstavlja najhrabriji novinarski projekat u Srbiji, ali je istovremeno postala i smetnja mnogim kriminalnim grupama.
Brankica Stanković, autorka emisije "Insajder,” od decembra 2009. godine živi sa dvadesetčetvoročasovnim policijskim obezbeđenjem, pošto su predstavnici MUP-a Srbije, nakon procene njene bezbednosti, zaključili da joj je život ugrožen zbog tema kojima se bavila u svojim emisijama. Uprkos pretnjama, odgovor Brankice Stanković na to je bio proširenje tima "Insajdera”.
Knjiga Brankice Stanković "Insajder, moja priča” (Samizdat B92) je lična priča u kojoj ona svedoči o zastrašujućim događajima iz života sa stalnim policijskim obezbeđenjem, sa detaljima koji su do sada bili potpuno nepoznati javnosti. U knjizi govori o svemu što je zbog bezbednosne procene morala da prećuti, o onima koji su planirali njeno ubistvo i onima koji su priželjkivali da više nikada ne radi kao novinar, o tome šta je sve preživela i kao i o tome da li u Srbiji zaista postoje granice koje se ne prelaze i teme o kojima se ćuti i zašto je baš tu počeo "Insajder”.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.