Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  "Jedna od poslednjih velikih jugoslovenskih legendi"
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

05. 08. 2021.

Izvor: b92.net/ UNS

"Jedna od poslednjih velikih jugoslovenskih legendi"

Odlazak Miroslava Lazanskog je odlazak jedne od poslednjih velikih jugoslovenskih legendi, kaže novinarka Ljiljana Smajlović.

Dodaje da je Lazanski bio Jugosloven svim srcem, kao što je i Srbiju voleo svim srcem.

"On je bio saradnik kakvog ste samo mogli poželeti, ne samo zato što je poznavao oblast kojom se bavio možda bolje od nekih koji su komandovali tom oblašću i što je imao izvanredne izvore i kontakte koje je stekao u decenijama kada više nema novinara koji su imali pristup izvorima i mestima na kojima je bio Lazanski", rekla je Smajlovićeva za Tanjug.

Kako je dodala, Lazanski nije pripadao "belom usijanju", koje je zahvatilo novinarstvo poslednjih decenija. Navela je da Lazanski nije bio čovek resantimana, revanšizma i ličnih obračuna, kao i da se nikada nije koristio ad hominem argumentima, već samo poznavanjem oblasti i svojim razumevanjem geopolitičke situacije.

"Mislim da su mu teško padali neki ispod pojasa udarci koje je primao, ali on se prema ljudima nije određivao u odnosu na to koje su političke orijentacije. Bio je veoma kolegijalan, spreman da pomogne svakom mladom kolegi", rekla je Ljiljana Smajlović.

Dodala je da je Lazanski imao "dečačku ljubav prema životu", da je voleo da živi i radi ono što je radio, te da je živeo ono u šta je verovao i voleo.

Komentari (1)

ostavi komentar
pet

06.08.

2021.

Божидар Анђелковић [neregistrovani] u 11:02

То могу само великани

Мирослав Лазански је био један од ретких новинара који се одржао у медијима а да није био члан “независних” синдиката, насталих у Србији почетком деведесетих, договором Слободана Милошевића са Џорџом Сорошем. После петооктобарског пуча 2000. извршена је “сеча кнезова” у редакцијама широм Србије. Читавој плејади најбољих новинара забрањено је да пишу, многи су и отпуштени. Они који су некако сачували радно место а нису били “демократски оријентисани” по Сорошовом моделу, све време су вређани, углавном по аустроугарском начину сатанизације Срба за време Првог светског рата. Комесари деска забрањивали су редакцији да се многим легендама српског новинарства обраћају са “колега”, иако код њих ни почетници нису могли да буду. Мирослав Лазански је био исувише велики да би се Сорошови кадрови усудили да против њега нешто озбиљније предузму.
.

Odgovori

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi