Насловна  |  Саопштења  |  УНС: Неприхватљиво привођење Шаровићa и претње хапшењем Радовановићу
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Саопштења

08. 03. 2025.

Аутор: УНС Извор: УНС

УНС: Неприхватљиво привођење Шаровићa и претње хапшењем Радовановићу

Удружење новинара Србије (УНС) протестује због привођења новинара КТВ из Зрењанина Немање Шаровића, док је извештавао из кампа студената у Пионирском парку у Београду, као и због претњи хапшењем новинару “Данаса” Војину Радовановићу.

Док је Радовановић снимао како полицајци одводе Немању Шаровића у полицијску станицу и питао их због чега то раде, полицијски службеник у цивилу га је, како каже Радовановић и како се види на снимку, неколико пута одгурнуо.

“Рекао је да му је јасно да извештавам са догађаја, али да њега на тај начин ометам у обављању посла. Поручио ми је да ће ме ухапсити ако се не померим, али ја стварно нисам имао где да одем. Нисам могао физички то да постигнем и прескочим шатор који се налазио иза мене”, навео је он.

И он и други полицајац су му, како је рекао Радовановић УНС-у, поручили да ће и њега привести уколико се не помери.

Радовановић каже да су и власнику КТВ Данијелу Радићу претили хапшењем.

УНС ће о овим нападима полиције на новинаре обавестити Сталну радну групу за безбедност новинара.

Шаровићу је, како сазнаје УНС, у полицијској станици позлило и сада је у Клиничком центру Србије.

Иначе, претходно је, како пише Данас, Шаровић преносио уживо скуп из Пионирског парка, када му је пришла редарка и ушла у расправу са њим.

Одгурнула му је микрофон, а онда јој је пришао полицајац у цивилу да је легитимише, додаје Данас. Када је почела да бежи,  како преноси Данас, кренули су за њом, а онда јој је позлило.

Шаровића су полицајци замолили да се удаљи, а када није желео, привели су га, пише Данас.

УНС подсећа да је ситуација у друштву већ довољно напета и апелује на све стране да допринесу смиривању тензија, јер су слободно новинарство и поштовање различитих мишљења, кључни за демократско друштво.

Коментари (1)

Остави коментар
нед

09.03.

2025.

anonymous [нерегистровани] у 08:03

Ovo

Ovo je prevrsilo svaku meru,svakog od nas obicnih gradjana moze biti uhapsen,bez ikakvog razloga.Nisi lepo obucen i na mestu si gde nisi pozeljan,nisi podoban za vlast.Svo vreme sam gledao uzivo sta su radili Sarovicu.

Одговори

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси