Извештаји са суђења
01. 12. 2016.
За 28. фебруар заказано суђење Врбашки против Ћурчије
Виши суд у Београду усвојио је тужбу власника фирме СЦОМ из Фекетића Владимира Врбашког, који је од новинара Радио-телевизије Војводина Предрага Ћурчије за повреду угледа и душевни бол тражио обештећене од чак 10 милиона динара, и главни претрес заказао за 28. фебруар 2017. године.
У тужби је, између осталог, наведено да је у прилогу емитованом 14. јула у Војвођанском дневнику у ком се говорило о станарима објеката бивше Прве управе у Гакову у власништву Врбашког који су данима били без струје, Ћурчија рекао:
„Господину Врбашком, власнику фирме СЦОМ из Фекетића, новом власнику ових станова, оставили смо поруку у Трећој управи у Гакову да одговори на питања шта ће бити са станарима у овом насељу, међутим, до данас нам се није јавио. Он је, иначе, познат по томе што је у атару Гакова његова фирма узурпирала више од 2.500 хектара државних ораница. Одговор и даље чекамо.“
Врбашки сматра да је овом изјавом означен као криминалац, што „штети његовом угледу и причињава душевну бол“ и има „негативан утицај на пословну делатност привредних друштава којих је власник или сувласник“.
“Још увек ми није стигло званично обавештење о заказаном главном претресу, али је оно објављено на сајту суда. Био сам убеђен да Виши суд неће усвојити тужбени захтев јер за овакву тужбу нема никаквог правног основа”, рекао је Ћурчија УНС-у.
Он додаје да је “реч о класичном покушају притиска на новинаре да би се сакриле нелегалне радње”.
“У Гакову појединци и фирме већ неколико година ван закона обрађују државно пољопривредно земљиште. То је државу до сада оштетило за најмање милион евра”, рекао је Ћурчија за УНС.
Ћурчија тврди да је о овој теми годинама извештавао и да за своје тврдње има доказе, али да до сада нико од државних органа није реаговао.
“Ако пољопривредна инспекција затекне на њиви људе из те фирме и направи записник, а нико не поступи по њему, јасно је да то раде под нечијом заштитом”, казао је Ћурчија.
У одговору на тужбу Ћурчија је навео да изјаве у прилогу нису његови „произвољни наводи дати без претходне провере примерене околностима“, као и да тужилац користи суд као средство одмазде којим покушава да „економски исцрпи тужене који истражују теме за које јавност има интерес да буде обавештена“.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.