Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Шеф кабинета премијера Малте поднео оставку након позива на саслушање
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

27. 11. 2019.

Аутор: Бета Извор: Нови магазин

Шеф кабинета премијера Малте поднео оставку након позива на саслушање

Шеф кабинета премијера Малте Џозефа Муската поднео је данас оставку, а извори блиски истрази убиства новинарке Дафне Каруане Галиције наводе да је позван у полицију на саслушање.

Један од извора је рекао да је шеф кабинета Кит Шембри "био позван у полицију на испитивање након што га је именовао бизнисмен који се налази у затвору и главни је осумњичени за убиство новинарке".

За Шембрија, који је на челу Мускатовог кабинета био од 2013, у истрази је наведено да је повезан с бизнисменом Јоргеном Фенеком, ухапшеном прошле недеље. Њега породица убијене новинарке и неки медији наводе као јединог или једног од наручилаца убиства.

Премијер Мускат је јуче изјавио да је један од осумњичених за посредовање у убиству Каруана Галиције добио имунитет у замену за информације о случају.

Извори блиски полицији су рекли да је тај осумњичени, таксиста и зеленаш познат по имену Мелвин Тема, истражитељима већ дао "кључне податке".

Суд очекује његово сведочење када би требало да понови све што је рекао полицији а Мускат је навео да је Тема имунитет добио да би се откриле "све чињенице" које су му познате.

Дафне Каруана Галиција, истраживачка новинарка описивана као "ВикиЛикс у једној особи", убијена је бомбом постављеном под њен аутомобил 2017. године.

Захваљујући њој су светлост дана угледали документи из такозваних "Панамских папира" који су се односили на Малту а открила је и документа која су показивала да су панамске компаније у власништву тадашњег министра енергетике а сада министра туризма Конрада Миција и Кита Шембрија примале више хиљада евра на дан од фирме из Дубаија за непознате услуге.

Након низа недваних хапшења, установљено је да је да фирма припадала малтешком хотелском, енергетском и аутомобилском магнату Јоргену Фенеку. Он је прошле среде ухапшен на својој јахти приликом покушаја бекства с Малте.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси