Вести
26. 07. 2019.
Данас наставак суђења Симоновићу за паљење куће новинару
Наставак суђења некадашњем председнику општине Гроцка Драгољубу Симоновићу, оптуженом да је наложио паљење куће новинару портала Жиг инфо Милану Јовановићу, заказан је за данас у Другом основном суду у Београду.
На суђењу је до сада само прочитан оптужни предлог, тако да у наставаку суђења Симоновић и остали оптужени треба да се изјасне да ли су криви.
На првом рочишту Симоновић се није појавио, уз образложење да није добио позив. На претходно је дошао а испред суднице га је чекало тридесетак присталица.
Одбрана је тражила да се главни претрес не отвори, тврдећи да је оптужни предлог неоснован, али је судија, после међусобног убеђивања са адвокатима одбране, то ипак урадио.
Новинар Јовановић, који је објавио више текстова у којима је означио Симоновића као одговорног за разне малверзације, оценио је да је реч о опстукцији.
Симоновића тужилаштво терети да је наложио паљење аутомобила Јовановићу и за то обећао награду, па је крајем прошле године у његову гаражу убачен молотовљев коктел, од којег је изгорела кућа и причињена штета већа од пет милиона динара.
Тужилаштво је за Симоновића предложило максималну казну од осам година затвора, за тешко дело против опште сигурности.
За остале оптужене предложило је казне од пет до шест година, док је са једном особом закључен споразум о признању кривице за казну од пола године кућног затвора.
Симоновић је поднео оставку на функцију у општини и Српској напредној странци, тврдећи да је реч о поличком обрачуну са њим.
Након што је оптужен, Симоновић је тужио Јовановића због тврдњи које је у текстовима изнео против њега.
Буџетска инспекција је прошле седмице, пренели су медији, почела је да контролише финансијско пословање општине Гроцка за време док је Симоновић био на њеном челу.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.