Вести
12. 03. 2019.
Колубарске: Сумња да градоначелник Ваљева „намешта“ конкурс за информисање
Пре неколико дана Град Ваљево расписао је јавну набавку за „услуге информисања јавности“ у вредности од 4,1 милиона динара, а према постављеним условима чини се да је посао унапред договорен са „понуђачем“, пишу Kolubarske.rs.
Како стоји у плану јавних набавки за 2019. годину, градоначелник Слободан Гвозденовић имао је на располагању скоро 8 милиона динара, од чега је половина распоређена за “услугу информисања јавности”.
У документацији ове набавке наводи се да се тражи понуђач који је остварио приход у минималном износу од седам милиона динара и да има закључен уговор са телевизијом која покрива регион града Београда и чији се ТВ програм види у целој Србији посредством кабловског система. Потребно је да има и уговор са најмање шест радио станица, од којих минимум три морају бити из Колубарског округа, а од чега две из Ваљева, а минимум једна мора бити из Београда, Новог Сада и Ниша, као и да има закључен уговор са најмање једним издавачем високотиражног дневног листа који се дистрибуира на целој територији Републике Србије.
Како закључују Колубарске, у ове оквире спадају медији попут ТВ Студио Б на коме је градоначелник Ваљева већ два пута гостовао, Радио Ваљево, Радио Ва 2 и Радио Уб, али и таблоид Српски Телеграф где је Гвозденовић већ плаћао свој интервју као "набавку информативних услуга".
У предлогу уговора је написано да ће "се услуге информисања уређивати у договору са Одсеком за информисање и протокол града Ваљева", али количина услуге није наведена, ни у уговору ни у тендеру, пишу Колубарске.
Ова јавна набавка градоначелника Ваљева расписана је и поред чињенице да према Закону о јавном информисању и медијима локалне самоуправе информисање могу финансирати искључиво преко конкурса за суфинансирање пројеката у области јавног информисања. Такав конкурс је Ваљево већ расписало крајем јануара и то у вредности од 7,3 милиона динара.
Раскрикавање је и раније, преносећи Колубарске, писало о Слободану Гвозденовићу - да су Ваљевци два прошлогодишња интервјуа свог градоначелника у Алоу и Српском телеграфу платили 830.000 динара, и да је 15 изговорених реченица за Курир Гвозденовић платио 480.000 динара, али новцем из буџета.
Гвозденовић је против уреднице портала Колубарске Дарије Ранковић водио жестоку кампању пре три године. Ранковић је за Раскрикавање рекла да због тога она и данас страхује за личну и безбедност имовине, као и за опстанак свог портала.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.