Вести
12. 12. 2018.
Новинар: Тужилаштво обавештено о претњама, никада нисмо добили одговор
Један од уредника информативног портала Жиг инфо из Гроцке Жељко Маторчевић изјавио је данас да су и он и његов колега Милан Јовановић којем је ноћас запаљена кућа у нападу непознатих људи, у више наврата пријављивали претње тужилаштву у Београду али да им нико никада није одговорио да ли је истрага спроведена нити да ли је било неких резултата.
У изјави агенцији Бета, Маторчевић је подсетио да су новинари тог портала и раније добијали претње након писања о активностима локалне самоуправе по питању гасификације а да је он био и претучен у октобру.
Он је потврдио да је његов колега Јовановић у току ноћи нападнут у својој кући и да су и он и супруга срећно успели да избегну теже последице.
Према његовим речима, око 3.30 после поноћи нападачи су стигли у два аутомобила и са два молотовљева коктела запалили његову кућу, гаражу и аутомобил.
„Чули смо се телефоном пре два сата када је изашао из болнице. Срећа па је његова супруга приметила да се нешто дешава, иначе су могли да се погуше од дима. Пуштени су кући, али им је све изгорело у пожару. Морао је чак и панталоне да позајми од комшије“, рекао је Маторчевић.
Говорећи о претњама које су добијали, Маторчевић је рекао да су још у јулу тужилаштву пренели да су добили поуздане информације од једног човека да се „окупља екипа“ која има задатак да им науди на неки начин како би их заплашила и како би их спречила да се и даље баве својим послом, односно да истражују малверзације.
Реч је о човеку који је наводно требало да буде возач у једној од тих екипа и који није могао да учествује у томе већ их је о свему обавестио и након тога емигрирао из Србије.
„Уредно смо пријавили те претње Другом тужилаштву у Београду, али до данас нам нико ништа није одговорио на то“, рекао је он.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.