Вести
28. 06. 2018.
Цветковић од Приштине до Вршца, случај и даље "пун рупа"...
Новинар Стефан Цветковић, чији нестанак је пријављен пре две недеље, да би се након тридесет сати интензивне потраге појавио неозлеђен, данас је одржао још једну конференцију за медије, овог пута - у Приштини. Белоцрквански новинар још увек тврди да је киднапован, али чини се да у његову верзију приче верује све мањи број људи.
Стефан Цветковић ових дана не мирује. За викенд је био на Косову и Метохији, у понедељак је у Вршцу саслушан као осумњичени за лажно пријављивање, а данас, опет у Приштини. Овог пута тврди, отмичари су управо њега изабрали како би застрашили све истраживачке новинаре.
"Ја нисам био директна мета, него је то требало да буде порука свима онима који се баве истраживачким новинарством на овим просторима, да се то не исплати и да то може да буде много опасно", каже Цветковић.
Осим што у Цветковићеву верзију приче не верују истражни органи, изгубио је, чини се, и поверење колега. Генерални секретар НУНС-а каже - случај је и даље збуњујући, а верзија коју је белоцрквански новинар понудио јавности пуна је рупа.
"Мислим да је и сам Стефан Цветковић, као главни актер приче, дао доста повода за неке нове спекулације и коментаре који, нажалост, не иду њему у прилог. Недостају многи елементи, потпуних одговора нема и видимо да ту доста тога недостаје", каже Светозар Раковић, генерални секретар НУНС-а.
"Они који називају лажном отмицом и који то тако причају, очигледно не знају ништа о истрази. Ја се уопште, што се тога тиче, не секирам", рекао је Цветковић.
Секирају се медијски професионалци, који кажу - уколико се испостави да је Цветковић отмицу измислио, највећу штету претрпеће новинарство.
"Онај део јавности који иначе није наклоњен озбиљном, одговорном и критички интонираном новинарству ће једва дочекати такве ефекте ове приче. Добро ће доћи и људима који су у номенклатури власти, којима су неомиљени озбиљни истраживачи и новинари да кажу - ето, то су ти новинари", каже Раковић.
За то време, тужилаштво у Вршцу још увек скупља доказе и ускоро би, како сазнајемо, могло да изађе с информацијом да ли ће против Цветковића бити подигнута оптужница.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.