Вести
21. 11. 2013.
Медијски закони почетком 2014.
Након одржане јавне расправе, прошле недеље почела је са радом стручна радна група Министарства културе и информисања за израду Нацрта закона о електронским медијима и Нацрта закона о јавним сервисима. Чланови радне групе су независни медијски стручњак Саша Гајин, председник Савета РРА епископ Порфирије, Ђорђе Влајић као представник РТС, Синиша Исаков као представник РТВ, и Саша Мирковић, помоћник министра културе.
„Очекује се да би у наредне две до три недеље радна група могла да оконча рад и припреми текст који би током децембра могао бити упућен на мишљење ресорним министарствима. Самим тим, очекује се да ова два закона буду упућена на усвајање Влади Србије у првом тромесечју 2014. док ће нови закон о јавном информисању бити пред Владом до краја ове године“, истиче за Данас Саша Мирковић, као председник радне групе.
Према његовим речима, задатак радне групе је да размотри примедбе, предлоге и сугестије изнете током јавне расправе о нацртима ова два медијска закона и да да образложења на оно што буде усвојено и одбијено. „Радна група заседа свакодневно како би што пре анализирала пристигле материјале који су класификовани на око 400 страна. Две трећине предлога се односе на Нацрт закона о електронским медијима, док се једна трећина односи на Нацрт закона о јавним сервисима“, објашњава Мирковић.
РРА: „Фарма“ подстиче дискриминацију
Републичка радиодифузна агенција (РРА) разматрала је јуче на ванредној седници садржај емисије „Фарма“ на ТВ Пинк, у којој су у ноћи између 19. и 20. новембра изречене мере на националној основи, речено је Данасу у тој агенцији. Савет РРА је заузела став да се тим програмом подстиче дискриминација због припадања некој нацији. „С обзиром на то да је емитовање такве врсте програма забрањено, РРА је наложила емитеру да одмах свој програм усагласи с одредбама Закона о радиодифузији и спречи његово даље кршење“, наводе у РРА.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.