Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Новости основале нови недељник, Градимир Банковић 11. локални портал
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

22. 02. 2026.

Аутор: АНЕМ Извор: АНЕМ

Новости основале нови недељник, Градимир Банковић 11. локални портал

У Агенцији за привредне регистре уписан је још један локални медиј - Снага југа, чији је главни уредник Градимир Банковић, сарадник Центра за друштвену стабилност, а издавач Zaple Media Group. То је од почетка године 11. локални портал основан од исте фирме и с истим главним и одговорним уредником. Такође, званичан регистар медија богатији је и за недељник и истоимени портал Српски компас који је у власништву компаније Новости.

Српски компас, недељник и портал, у власништву је фирме Савремени медијски систем регистроване крајем децембра, чији су власници компанија Новости 85 одсто и Global Public Relations Solutions Сање Пурић Божић 15 одсто. Пурић Божић, иначе, је и главна и одговорна уредница новооснованих медија.

Сања Пурић радила је као новинарка на Б92, Политици, YU инфо каналу, као ПР менаџер у Пошти Србије, као саветница министарке Зоране Михајловић, главна уредница магазина Глориа…

Што се тиче Zaple Media Group, од почетка 2026. године, поред данас регистрованог портала Снага југа, основано је још 10 медијских портала - "Некад и сад", "Некад и сад инфо", "Пре и после инфо", "Пре-и-после", Стара Пазова уживо, Нова Пазова уживо, Подунавље уживо, Србија на истоку, Паланачке вести и Глас Аранђеловца.

Власница новосадске фирме која је издавач ових 11 портала је Милица Лаиновић, а директор Градимир Банковић.

Директор ове фирме, која је основана 11. децембра прошле године, уједно је уписан у Регистар медија и као главни и одговорни уредник свих 11 нових портала.

Градимир Банковић, иначе, последњих година у медијима гостује и анализира друштвену и ситуацију у држави као представник Центра за друштвену стабилност, на чијем сајту се води као "сарадник". Ова невладина организација позната је као организатор прошлогодишњих контрамитинга, односно окупљања којима је присуствовао и државни врх.

Центар за друштвену стабилност произвео је и неколико филмова у којима су таргетирани неистомишљеници власти, међу којима су "(Де)блокада" и "Досије НВО", емитовани на кабловским и телевизијама с националним фреквенцијама као и на друштвеним мрежама.

Недавно је, с потписом овог Центра емитован и урадак "Зло доба 2" у којем се таргетира Веран Матић, председник Управног одбора АНЕМ и члан Сталне радне групе за безбедност новинара, и то на телевизијама Прва, Б92, Информер, Документарна ТВ која емитује свој програм иако није регистрована као медиј нити има дозволу РЕМ.

Банковић је и власник и директор фирме Elementum Media doo из Новог Сада, регистроване за производњу и емитовање телевизијског програма, а истовремено и законски заступник удружења "Kогитатум центар" које је 2021. године добило средства од Министарства заштите животне средине на конкурсу намењеном цивилном сектору.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси