Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Први независни радио у Мађарској остао без дозволе
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

09. 02. 2021.

Аутор: Бета/АФП Извор: Н1

Први независни радио у Мађарској остао без дозволе

Прва мађарска независна радио станица Клубрадио од недеље увече престаће са радом након што је изгубила дозволу због, како су навеле власти, "кршења правила", саопштио је представник радија Андраш Арато.

Арато је осудио „срамотну и кукавичку одлуку“, која изазива нову забринутост због слободе штампе у тој чланици Европске уније.

„Уложићемо жалбу Врховном суду“, рекао је Арато агенцији Франс прес.

Арато је обећао да ће радио наставити да ради онлајн и позвао слушаоце да га „подрже“.

„У диктатури нема места за слободне гласове“, рекао је Јанош Дези, један од водитеља те радио станице која је често критична према влади Виктора Орбана.

Савет за медије је у септембру прошле године одбио да Клубрадију продужи дозволу која истиче 14. фебруара.

Мађарска је на 89. месту од укупно 180 места на листи Репортера без граница о слободи медија. Она је била на 23. месту 2010. године, када је Орбан дошао на власт.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси