Приватизација медија од 2014. године
18. 11. 2015.
Новинари Танјуга: Чудни критеријуми директорке о отказима
Танјуг наводи да је одлуком Владе Србије, која је оснивач и власник Танјуга, о престанку рада јавног предузећа одлучен и радно-правни статус запослених, којима ће бити исплаћене отпремнине. "Танјуг је престао са радом 31. октобра 2015. године, у складу са чланом 146. став 1 Закона о јавном информисању и медијима... У складу с тим, ниједном запосленом отказ није дао директор Танјуга, јер су сви остали без посла престанком рада агенције, о чему је одлуку донео оснивач", пише у саопштењу Танјуга.
Агенција додаје да ће у складу с престанком рада Танјуга запосленима бити исплаћене отпремнине, за које су, како је саопштено из Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, средства опредељена.
"Сви поступци који су у току заснивају се на поменутој Одлуци Владе, која је објављена 5. новембра у Службеном гласнику РС, и одговарајућим законским прописима", саопштио је Танјуг.
Новинари Танјуга, који су, како кажу, у понедељак увече добили усмене отказе, окупили су се испред зграде агенције како би указали на, према њиховим речима, чудне критеријуме директорке Бранке Ђукић по којима су неки отпуштени, а неки остали да раде у угашеном Танјугу.
Вучић: Надам се да ће бити решења
Председник Владе Србије Александар Вучић изјавио је да се нада да ће бити решења за Танјуг.
"Ја се надам и верујем да ће на један или други начин компанија успешних људи, јер ја мислим да су људи највећи ресурс, а не имена и не форма, као то Срби обично мисле, ја мислим да је то најважније и да ће бити решења", рекао је премијер.
Вучић је рекао да не зна тачно како то све иде сада, да је раније већ разговарано о отпремнинама и да су они који иду добили или да ће добити отпремнине.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.