Насловна  |  Актуелно  |  Приватизација медија од 2014. године  |  Неизвесна судбина Радио Пирота после неуспеле приватизације
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Приватизација медија од 2014. године

07. 11. 2015.

Извор: Бета

Неизвесна судбина Радио Пирота после неуспеле приватизације

Јавно предузеће ''Радио Пирот'' ни на последњој поновљеној аукцији у Агенцији за приватизацију није продат, па судбина тог медија сада зависи од оснивача - Скупштине општине Пирот.

Иако је било заинтересованих купаца који су откупили документацију, на аукцији 5. октобра се нико није појавио па је аукција проглашена неуспешном.

"Треба да добијемо решење из Агенције за приватизацију о прекиду процеса приватизације, а из Централног регистра услове и начин како да поделимо бесплатне акције. Према нашим сазнањима, нема бивших или садашњих запослених који имају могућности да добију бесплатне акције", рекао је главни и одговорни уредник Радио Пирота Слободан Пејчић за агенцију Бета.

Додао је да се после истека рока за поделу акције, да се све предаје локалној самоуправи на одлучивање.

"Кад је реч о локалној самоуправи она има две могућности – или ликвидација Радија или пререгистрација. Оно што је сигурно јесте да ће Радио Пирот по закону о медијима престати са емитовањем програма и да ће бити избрисан из регистра медија у Србији. Оснивачу смо презентовали тренутно стање, али немамо информацију какве ће бити одлуке", рекао је Пејчић.

Новинарка Ковиља Ђорђевић у Радију је готово од оснивања.

"Ако би се грађани Пирота питали, ни случајно не би дозволили да се Радио Пирот угаси. Жао ми је што ми остајемо без посла", рекла је Ковиља Ђорђевић.

Председник општине Пирот Владан Васић казао је Бети да општина мора да поштује закон по коме држава треба да изађе из власништва медија.

"Локална самоуправа је била оснивач ИЈП 'Слобода' које је имало три медија - лист Слобода, ТВ Пирот и Радио Пирот. Два медија су приватизована. Заговарао сам и приватизацију Радио Пирота, али чини ми се да сам наилазио на неразумевање и отпор радника. Њима се чинило да је боље да остану што је могуће дуже на државним, односно општинским јаслама. На крају је дошао закон који каже да сви медији морају да се приватизују. Пошто није било купаца ми једноставно морамо да угасимо Радио Пирот", казао је Васић.

Радио Пирот је најстарији електронски медиј у Пиротсом округу. Почео је да ради 26.новембра 1978. године у оквиру ИЈП "Слобода".Као самостално предузеће, ЈП "Радио Пирот" послује од 1. августа 2006. године.

У Радио Пироту запослено је шест радника.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси