Приватизација медија од 2014. године
06. 11. 2015.
"Блиц": Влада ипак спасава Танјуг
Влада после информације да је Танјуг званично престао да постоји покушава да нађе решење за Танјуг, пише “Блиц”, позивајући се на неименовани извор у Влади.
Они истичу да и поред наредбе о гашењу Танјуга, чији ће запослени радити до краја новембра, Влада је проценила да треба уложити напоре да се решење ипак нађе.
“Идеално би било да се нађе купац, па ће време до краја месеца бити искоришћено за то”, каже извор “Блица” из Владе.
Међутим, остаје нејасно зашто купац, уколико има заинтересованих, није пронађен до данас.
“Ти (Тасовац) и Саша Мирковић сте ме убеђивали да је то важно, потребно и реформски. Тражио си да не идеш у Сарајево како би остао овде да браниш и образложиш одлуку. Ноћас сам гледао вести, нигде те нисам видео, само сам чуо немушто објашњење Саше Мирковића, где се позива на тачку 141”, рекао је Вучић.
Поручио је да су медијски закони усвојени августа 2014. и да су медији имали пуних 15 месеци за процес приватизације.
“Исто толико времена имали су и људи у Танјугу и другим државним медијима, да потраже купца или бар приватизационог саветника. Тачно толико времена имали су, ако ни за шта друго, а оно бар да Агенцији за приватизацију у року поднесу захтев за организовање бесплатне поделе акција”, навео је Тасовац и истакао да је у томе могло да помогне “и сада скандализовано новинарско удружење”.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.