Насловна  |  Актуелно  |  Приватизација медија од 2014. године  |  Амадмани бране кратке таласе
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Приватизација медија од 2014. године

27. 06. 2015.

Аутор: С.С.Р, Б.С. Извор: Вечерње новости

Амадмани бране кратке таласе

Крајњи рок за приватизацију државних медија помера се са 1. јула на 31. октобар.

Циљ ових измена Закона о јавном информисању, о којима је јуче расправљао парламент, јесте да би 74 медија успела да нађу купца.

Посланици власти подржаће измене Закона, док ће опозиционари бити против, уз образложење да се одлагање рока за приватизацију доказ "неспособности и нерада Владе".

Они су позвали министра Тасовца да поднесе оставку.

Такође, посланици СПС, Социјалдемократске странке, ДС и Нове Србије на расправи о изменама и допунама медијског закона успротивили су се предлогу Министарства културе да финансирање Међунаро ног радија Србије (Радио Југославије) престане 31. јула, чиме би било прекинуто емитовање програма за информисање дијаспоре и стране јавности на 12 језика.

Посланик Милетић Михајловић из СПС најавио да ће због тога поднети амандман о Међународном радију Србија.

Сматрамо да треба оставити рок до 31. октобра јер и тај медиј има исте проблеме као остали и не треба да буде дискриминисан, рекао је Михајловић.

Посланик Марко Ђуришић из СДС успротивио се гашењу Међународног радија Србије подсетивши да је у медијској стратегији предвиђено постојање медија за информисање стране јавности, а према Предлогу закона он треба први да се угаси. 

Коментари (1)

Остави коментар
пон

29.06.

2015.

Dejan R. Popovic, dipl. inz. [нерегистровани] у 19:27

Smena teledifuznih oblika i generacija

I sam sam sentimentalno vezan kako za srednjetalasnu (ST) tako i za kratkotalasnu (KT) zvucnu radio-difuziju. Medjutim, "milosti" nema: nova generacija teledifuzije - bezicne sirokopojasne komunikacije putem fiksnog i mobilnog Interneta, neodbranjivo gase ST i KT zvucnu radio-difuziju, a uskoro, verovatno, i VHF FM zvucnu radio-difuziju i UHF (digitalnu) TV radio-difuziju.

Ipak, ostaje otvoreno pitanje diskriminacije: zasto se onda jos emituju zvucni programi Radio Beograda na ST, i to Radio Beograd 1 na frekvenciji 1107 kHz, Radio Beograd 2(3) - na 1008 kHz i Radio Beograd 202 - na 1503 kHz?

Одговори

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси