Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Награда „Бранислав Мане Шакић“ Марини Рајевић Савић
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

18. 05. 2016.

Аутор: Јадранка Нићин Извор: Фонд „Бранислав Мане Шакић“

Награда „Бранислав Мане Шакић“ Марини Рајевић Савић

Стручни жири Фонда „Бранислав Мане Шакић“ на чијем је челу Љиљана Марковић (РТС), донео је једногласну одлуку да истоимена, 19. по реду награда овога пута припрадне Марини Рајевић Савић, телевизијском новинару и водитељу за свеукупни допринос очувања српског језика и неговања културе говора у електронским медијима Србије.

Током вишедеценијског рада у РТС-у, БК и телевизији Студио Б, где је најпре водила а потом била и аутор бројних емисија  од којих је, свакако, незабораван серијал „Кад анђели спавају“, преточен потом у 4 истоимене књиге интервјуа, калила је успешно свој новинарски занат чији филигрански рад сада наставља у Телевизији Храм СПЦ.

Иначе, поменуто одличје и Фонд су основани 1998.г. у знак сећања на првог спикера Радио Смедерева Бранислава Манета Шакића, а Плакета и новчани део награде, дар Јадранке Нићин, Шакићеве супруге, биће уручени овогодишњем добитнику Марини Рајевић Савић на пригодној свечаности у понедељак, 6. јуна 2016. у 12 сати у Народној библиотеци Смедерево.

Подсећања ради, признање су до сада добили: Даница Лекић, која је са колегом  Шакићем у овој кући била од њеног оснивања, потом Драга Јонаш, Марија Славковић,  Душко Марковић, Снежана Живковић,  Винка Кнежевић, Жарко Обраћевић, Томислав Богдановић, Душанка Калањ, Светлана Алексић, Александар Гајшек, Стево Обрић, Милоје Мића Орловић, Мирослав Војводић, Десанка Милосављевић, Дина Чолић, Светлана Младеновић и Љиљана Марковић.

Значај награде је утолико већи уколико се зна да је до скора била прва и једина те врсте на подручју бивших држава СРЈ и СЦГ као и Србије, чему у прилог говори и континуитет доделе овог признања.

Београд, 15. 05. 2016.                                                     Јадранка Нићин,

                                                                                   оснивач Фонда и награде

                                                                                    „Бранислав Мане Шакић“

Коментари (2)

Остави коментар
пет

20.05.

2016.

Јадранка Нићин [нерегистровани] у 19:14

Исправка

У тексту о добитнику овогодишње награде "Бранислав Мане Шакић", Марини Рајевић Савић, омашком је ПОГРЕШНО написан назив емисије.

У питању је серијал под називом "ДОК анђели спавају".

Упућујем извињење аутору и читаоцима на ненамерно учињеној грешци.

Јадранка Нићин
оснивач Фонда и награде
"Бранислав Мане Шакић"

Одговори
сре

18.05.

2016.

anonymous [нерегистровани] у 18:20

pitanje

Pa nje nema u medijima 20 godina, kako je sada dobila nagradu?

Одговори

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси