Вести
18. 12. 2015.
Новинари траже смену, Гашић организује пријем
Група новинара најавила је јуче нове протесте за понедељак 21. децембар са захтевом премијеру Александру Вучићу да одмах разреши министра одбране Братислава Гашића због сексистичког поступка према новинарки Б92.
У позиву који је потписала група новинара, а којем се прикључио и НУНС, позивају се сви медијски радници да одрже протесте у Београду и Новом Саду испред најважнијих институција, у исто време - у 19 часова.
„Председник Владе Србије Александар Вучић јавно је обећао 7. децембра да Братислав Гашић више неће бити министар одбране, због простачког коментара упућеног новинарки Златији Лабовић дан раније. Од тог обећања прошло је десет дана, а премијер није Скупштини Србије упутио захтев за разрешење министра одбране, што би требало да буде први корак у поступку Гашићеве смене. Уверени да после онаквог поступка Братислава Гашића нема никаквог оправдања за одлагање његове смене и увидевши да први протестни скуп медијских професионалаца „Новинари не клече/Смена Гашића“, одржан 7. децембра, није био довољан, јер смо сведоци покушаја да се Гашићев поступак оправда и релативизује, а његова смена одложи или сасвим скине са дневног реда, заказујемо друго протестно окупљање“, наводи се у позиву новинара.
И док јавност очекује да Гашић буде смењен због изјаве да „воли новинарке које лако клекну", министар одбране заказао је новогодишњи свечани пријем у Дому Гарде, које Министарство одбране и Војска Србије традиционално организују сваке године.
Домаћини ће, како се наводи на позивници, бити министар одбране Братислав Гашић и начелник Генералштаба Љубиша Диковић.
Премијер је пре неколико дана рекао да ће Гашић брзо бити смењен, односно чим буде пронашао особу коју ће га заменити на том месту.
До тада, Гашић свакодневно обавља своју дужност као министар одбране, а како нам је речено у Министарству то ће чинити и када буде разрешен као „министар у оставци", односно све док неко званично не буде именован на то место у влади.
Прекјуче је у Нишу, у касарни „Књаз Михаило“ одржана заједничка седница колегијума министра одбране и начелника Генералштаба, на којој, је, како су, како је саопштено, анализирани резултати рада Војске и Министарства у 2015.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.