Насловна  |  Саопштења  |  УНС: Неприхватљиво ометање у раду новинарке ТВ Нова С Сање Игњатовић Екер
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Саопштења

03. 02. 2026.

Аутор: УНС Извор: УНС

УНС: Неприхватљиво ометање у раду новинарке ТВ Нова С Сање Игњатовић Екер

Удружење новинара Србије (УНС) осуђује ометање у раду новинарке ТВ Нова С Сање Игњатовић Екер коју је јуче, док је са екипом снимала инцидент између студената и присталица Српске напредне странке у Кули, вербално напао полицајац и тражио од ње да прекине снимање.

Како је Екер потврдила УНС-у, а како се види и на снимку који је објављен на Инстаграм налогу Аутономија.инфо, полицајац је од ње уз вику тражио да престане са извештавањем. Екер су заштитили студенти и грађани, говорећи да се новинарима мора омогућити да раде.

„Након реакције студената, полицајац је оправдање проналазио у томе да су његове колеге поливене фарбом. Ипак, није образложио своје понашање и забрану снимања и извештавања са јавног догађаја, на које имам право“, навела је она.

За време скупа у Кули, Екер је покушала да узме изјаву и од представника Српске напредне странке, што су, како наводи пратиле увреде.

„Када смо, тридесетак минута после инцидента у Кули, покушали да добијемо изјаве од представника СНС-а и високих функционера Владимира Гака и Владимира Галића, дочекали су нас уз увреде и етикетирање. Покрајински секретар Гак је одбио да говори за наш медиј, наводећи да разговара само са ‘домаћим медијима’. Истовремено је изјавио да су ту да се боре да ‘ми и нама слични’ никада не дођемо на власт, обраћајући ми се као да сам политички актер“, рекла је Игњатовић Екер за УНС

Галић се, како је додала, упадљиво укључивао и понављао „оставите нас на миру“, представљајући нормалан новинарски рад као узнемиравање и етикетирајући Нову С као „издајнички медиј“.

Подсетимо, Игњатовић Екер је прошлог лета била жртва претњи, које је пријавила надлежнима. Екер каже да од како је дала изјаву тужилаштву, нема никаквих информација докле се стигло са овим случајем.

Иначе, Екер је пре неколико месеци била мета анонимних штампаних летака који су дистрибуисани у приватним поштанским сандучићима и на јавним местима у Београду и другим градовима. У овим лецима она је оптужена за учешће у „обојеној револуцији“.

УНС тражи да унутрашња контроле МУП-а спроведе истрагу о последњем у низу случајева и санкционише одговорног полицајца.

УНС истиче да је неопходно омогућити новинарима да извештавају о свим темама и догађајима који су од значаја за грађане, како би јавност правовремено била информисана из што више извора.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси