Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Лучани Уживо - регистрован још један локални медиј у ком је главни уредник Градимир Банковић
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

07. 04. 2026.

Извор: АНЕМ

Лучани Уживо - регистрован још један локални медиј у ком је главни уредник Градимир Банковић

Zaple Media Group регистровала је од почетка године 12. локални медиј - Лучани Уживо, у којем је као и у претходних 11 главни уредник Градимир Банковић, сарадник Центра за друштвену стабилност.

Лучани Уживо је, иначе, један од портала који функционише већ дуже време, а који је један од медија који је, према оцени Савета за штампу, прекршио Кодекс новинара и новинарки Србије објављујући изводе из урадка Центра за друштвену стабилност о Верану Матићу.

Исти портал је наставио да објављују неосноване оптужбе и неистине због чега је Матић поново поднео жалбу Савету за штампу.

Издавач овог медија је новосадска фирма Zaple Media Group, власнице Милице Лаиновић, регистрована 11. децембра прошле године.

Од 1. јануара ова фирма је основала укупно 12 портала Снага југа, "Некад и сад", "Некад и сад инфо", "Пре и после инфо", "Пре-и-после", Стара Пазова уживо, Нова Пазова уживо, Подунавље уживо, Србија на истоку, Паланачке вести, Глас Аранђеловца и сада Лучани Уживо.

Осим њих, откупили су и два од раније постојећа локална медија - Ужице Огласна табла и Дрина Инфо (Бајина Башта).

Директор ове новосадске фирме је Градимир Банковић који је уједно и главни и одговорни уредник свих 14 побројаних нових медија.

Градимир Банковић последњих година у медијима гостује и анализира друштвену и ситуацију у држави као представник Центра за друштвену стабилност, на чијем сајту се води као "сарадник". Ова невладина организација позната је као организатор прошлогодишњих контрамитинга, односно окупљања којима је присуствовао и државни врх. 

Центар за друштвену стабилност произвео је и неколико филмова у којима су таргетирани неистомишљеници власти, међу којима су "(Де)блокада" и "Досије НВО", емитовани на кабловским и телевизијама с националним фреквенцијама као и на друштвеним мрежама. 

С потписом овог Центра емитован је и урадак "Зло доба 2" у којем се таргетира Веран Матић, председник Управног одбора АНЕМ и члан Сталне радне групе за безбедност новинара, и то на телевизијама Прва, Б92, Информер, Документарна ТВ која емитује свој програм иако није регистрована као медиј нити има дозволу РЕМ.

Банковић је и власник и директор фирме Elementum Media доо из Новог Сада, регистроване за производњу и емитовање телевизијског програма, а истовремено и законски заступник удружења "Когитатум центар" које је 2021. године добило средства од Министарства заштите животне средине на конкурсу намењеном цивилном сектору.

 

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси