Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Скроза: Медији функционишу под неком врстом претње, у Србији постоји привид слободе
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

31. 10. 2024.

Извор: Бета

Скроза: Медији функционишу под неком врстом претње, у Србији постоји привид слободе

Новинарка агенције Фонет Тамара Скроза оценила је данас да медији функционишу под неком врстом претње и да у Србији постоји привид слободе.Скрозза, којој је недавно додељена новинарска награда за етику и храброст "Душан Богавац" рекла је на телевизији Н1 да многи људи у земљи имају шта да кажу али да се плаше да говоре, као и да би огроман број медија можда могао да буде агресивнији али да се боји.

"Режим је урадио све што је могао да нас растури, да нас поларизује. Сама медијска заједница је као и политичка, разбијена на неколико фронтова и врло ретко се уједињујемо", рекла је она. Додала је да јединтвени фронт није развијен што због режима, што због личних сујета и међусобних односа, што због тога што се медији боре да преживе.

"Медијима никада није било добро, јер се политичке елите праве да не знају шта је заправо улога медија. Како људима објаснити да ми нисмо пропагандна средства њихове политичке машинерије, било да су са једне или друге стране, очекују од нас да им радимо рекламу, да им не постављамо питања, а већина медија се понаша тако. Медији нису подизали главу када су могли", оценила је Скроза.

Она је изјавила да су за деценију, колико је Српска напредна странка на власти, медији схватили колико су рањиви и слаби, али истовремено и јаки, али и да су упали окружење које је крајње непријатељско.

"Рањиви смо јер смо имали доста губитака у сопственим редовима, доста људи је прешло на другу страну - продало се, а доста људи отишло је из професије", рекла је она.

Осврнувши се на недавне нападе и медијској кампањи против ње, Скроза је навела да је и раније била жртва таквих кампања, али да су оне трајале краће, за разлику од последње која је, како је казала, трајала два месеца.

"Људи не страдају због онога што су рекли него због онога како је протумачено то што су рекли", додала је новинарка.

Рекла је и да новинари и медији као предузећа морају да размишљају о сваком свом кораку, али и да функционишу под неком врстом претње.

"После овог гостовања мораћу да премотавам у глави да ли сам рекла нешто због чега ћу моћи да страдам, и зато ми имамо привид некакве слободе, стално је та нека претња над главом шта може да се деси", оценила је Скроза.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси