Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Адвокатица Зора Добричанин за Данас: Радоњић и Ромић не планирају да туже Србију, али ће тражити накнаду штете
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

16. 02. 2024.

Аутор: Нина Чолић Извор: Данас

Адвокатица Зора Добричанин за Данас: Радоњић и Ромић не планирају да туже Србију, али ће тражити накнаду штете

Адвокатица Зора Добричанин Никодиновић, која је заступала Милана Радоњића и Ратка Ромића у недавно окончаном поступку за убиство новинара и власника „Дневног телеграфа“ Славка Ћурувије 1999. године, за Данас наводи да ће њени клијенти поднети захтев за накнаду штете због неоснованог лишења слободе.

Зора Добричанин Никодиновић је навела да Радоњић и Ромић не планирају да туже Републику Србију, али да ће свакако искоритити своје право из члана 588. Законика о кривичном поступку везано за накнаду штете због неоснованог лишења слободе.

„Сматрам да би било економичније да Министарство правде реши њихов захтев у мирном поступку, у складу са пословањем ‘доброг домаћина’ и са начелом економичности, без додатних трошкова парничних и извршних поступака“, рекла је Добричанин Никодиновић за Данас.

Подсећамо, 2. фебруара Апелациони суд у Београду објавио је пресуду донету скоро десет месеци раније, а по којој су окривљени за убиство Славка Ћурувије – Радомир Марковић, Милан Радоњић, Мирослав Курак и Ратко Ромића ослобођени кривице.

Суд је, усвајањем жалби одбране и делимичним усвајањем жалбе Тужилаштва, преиначио првостепену пресуду и окривљеног Марковића ослободио од оптужбе да је извршио кривично дело тешко убиство у подстрекавању, а окривљене Радоњића, Курака и Ромића да су, као саизвршиоци, извршили кривично дело тешко убиство из члана.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси