УНС вести
22. 04. 2019.
Брнабић: Бомбаровања РТС-а треба да се стиде они који нам причају о слободи медија
Председница Владе Србије Ана Брнабић рекла је вечерас да је бомбардовање зграде РТС-а и убиство 16 радника те медијске куће пре 20 година треба да се стиде оне земље које нам данас причају о слободи медија. „Многи од тих који нас данас обучавају о слободи медија немилосрдно су упутили пројектиле на један медиј“, истакла је премијерка на Међународној конференцији „ Крај некажњивости за злочине над новинарима“ коју у Београду организују УНС и РТС.
Она је рекла да живимо у свету у којем злочине дефинише политика и у којем су од правде често много важнији интереси и новац.
Брнабић је додала да не постоји ниједно оправдање за тај варварски чин.
„Бомбама су одговорили на телевизијски програм“, рекла је она и додала да ћемо „подсећати да је злочин злочин, да је убиство убиство без обзира ко га је и са којим мотивима починио и да никада нећемо престати да тражимо правду“.
Она се посебно захвалила америчком новинару Џеремију Скејхилу који се породицама настрадалих радника РТС-а, у име америчке владе, извинио вечерас због НАТО бомбардовања.
„Ако постоји макар нека сатисфакција, добила сам то захваљујући Вама“ , рекла је Брнабић.
Ми овде у Србији урадили смо нешто, неког смо осудили јер није евакуисао запослене из РТС-а, осудили смо и структуре, али је очекивати од других да исто то ураде није реално, рекла је она.
Имамо право и обавезу да не ћутимо и да ствари назовемо правим именом – 1.000 бачених бомби јесте злочин, Ниш, Варварин, Грделица, РТС... јесу злочин, подсетила је Брнабић на страдања током НАТО бомбардовања.
Овај скуп одражава наш однос према правди и наду да ће једног дана свет имати могућност правде једанку за све.
„Желим РТС-у и УНС-у да захвалим због овог скупа који су организовали, јер иако нећемо наћи правду наставићемо да је тражимо и никада то нећемо престати“, закључила је Брнабић.
Извештај са првог панела "Рат уживо: Извештавање за време НАТО бомбардовања" прочитајте овде
Извештај са другог панела "Пропаганда 1999-2019: Шта смо научили?" прочитајте овде.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.