Насловна  |  Актуелно  |  Приватизација медија од 2014. године  |  Министарство потврдило да Танјуг више не постоји
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Приватизација медија од 2014. године

04. 11. 2015.

Извор: Бета

Министарство потврдило да Танјуг више не постоји

Министарство културе и информисања потврдило је данас да је Јавно предузеће Новинска агенција Танјуг престало да постоји и да је Влада Србије донела Одлуку о правним последицама престанка постојања постојања тог предузећа. "Овом одлуком се, између осталог, предвиђа да ће сви запослени добити отпремнине у складу са Програмом за решавање вишка запослених у процесу приватизације, као и да ће им бити плаћено за рад и ангажман у периоду до доношења Одлуке о правним последицама престанка Јавног предузећа Новинске агенције Танјуг, која ће бити објављена у Службеном гласнику Републике Србије", наводи се у саопштењу.

Медији су данас пренели да је Новинска агенција Танјуг званично престала да постоји 31. октобра када је избрисана из регистра Агенције за привредне регистре, а запослени ће добити отпремнине и октобарске плате.

Министарство културе и информисања подсетило је данас да је током претходних месеци Агенција за приватизацију организовала два јавна позива за продају Јавног предузећа Новинске агенције Танјуг, који су проглашени неуспешним јер није било заинтересованих купаца.

"Имајући у виду да члан 146. Закона о јавном информисању и медијима предвиђа да Закон о Јавном предузећу Новинској агенцији Танјуг престаје да важи датумом потписивања купопродајног уговора односно најкасније 31. октобра 2015. године, Влада Србије донела је Одлуку о правним последицама престанка Јавног предузећа Новинске агенције Танјуг", наводи се у саопштењу.

Коментари (1)

Остави коментар
чет

05.11.

2015.

Miroljub N. [нерегистровани] у 03:14

cinizam i beskrupuloznost

Tanjug je sklonjen sa medijske i istorijske scene na podjednako beskrpupulozan i licemeran način kao i Međunarodni Radio Srbije, sa istom ciničnom pričom da je našoj državi u zahuktaloj digitalnoj eri nepotrebno da ima "zastarele medije" kao što su međunarodni KT servis i agencija - a sve pod maskom navodne neophodnosti povlačenja države iz vlasništva u medijima, na osnovu "evropskih standarda". Ushićenom "avangardnom" ministru Ivanu Tasovca i još ushićenijem državnom sekretaru Saši Mirkovića, koji su zaista učinili sve što je u njihovoj moći da te dve istorijske institucije što pre pošalju u zaborav a zaposlene na ulicu, postavio bih samo jedno pitanje - ako je to "evropski standard", gospodo, kako to da Nemačka, Francuska, Britanija, Italija, Švedska, Španija i druge važne zemlje EU (a da dodatno i ne spominjem SAD ili Rusiju) ne samo da nisu ukinule svoje medije istog profila, nego nastavljaju da ih jačaju - i kadrovski, i organizaciono, i finansijski, i tehnološki ? Da li ste čuli da su ukinuti "Deutsche Welle", "Radio France Internationale", "France Press", "BBC World Service", odn. "Voice Of America" ili "Glas Rusije" ? Ne, naravno da niste. I nećete čuti, jer to jednostavno NE BIVA u ozbiljnim i odgovornim državama koje u sferi medija (a posebno u oblasti propagande) štite svoje osnovne geopolitičke interese i svoj nacionalni i duhovni identitet. A Srbija se, eto, sa mazohističkim žarom odrekla svoje propagande prema inostranstvu - i to upravo u vreme kada je izložena strašnim pritiscima ?! To je toliko iracionalan i, usudiću se da kažem, tako bezumno neodgovoran potez da naprosto ne može biti objašnjen isključivo birokratskom plitkoumnošću ili ketmanskom hiper-eurofilskom snishodljivošću. Ne, to je toliko drastično da se može zdravorazumski objasniti samo ciničnom NAMEROM ! Odatle je sve veoma jasno - pa ko je shvatio, shvatio je ... Ukidanjem Međunarodnog Radija Srbije i Tanjuga, naša zemlja je svima pokazala da joj uopšte nije stalo do efikasnog medijskog predstavljanja prema inostranstvu, što sasvim jasno indicira koliko su aktuelne vlasti ZAISTA spremne i voljne da brane osnovne državne i nacionalne interese. Istovremeno, to pokazuje da je režimu važna jedino propaganda unutar same Srbije, tj. besomučna promocija uskih stranačkih, grupnih i ličnih ciljeva. Osim toga, histerična "mantra" o privatizaciji medija ukazuje i na nametanje interesa nekih krugova koji ne samo da nisu spremni da štite državne interese, nego su na suprotnom kraju te priče. Kada ugasite svoj međunarodni KT servis i agenciju, a medije prepustite privatnim krugovima sa veoma mutnim "backgroundom" (uključujući i povezanost sa političkim i propagandnim ciljevima drugih država), o kakvoj to zaštiti državnih i nacionalnih interesa uopšte imate pravo da pričate ?! Neumoljiva logika, gospodo.

Одговори

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси