Izveštaji sa suđenja
28. 02. 2017.
Suđenje Vrbaški protiv Ćurčije i RTV-a odloženo za april
Današnje suđenje po tužbi vlasnika firme SCOM iz Feketića Vladimira Vrbaškog protiv novinara i Radio-televizije Vojvodina odloženo je za 11. april.
Suđenje je odloženo jer Viši sud u Beogradu podnesak trećetuženog novinara Predraga Ćurčije nije dostavio advokatima tužioca i ostalih tuženih - Radio-televizije Vojvodine i glavne i odgovorne urednice Televizije Novi Sad Marjane Jović.
Advokat Predraga Ćurčije objasnio je da je podnesak Višem sudu poslat 13. februara, a kao dokaz predao je sudu potvrdu o prijemu pošiljke.
Sudija Irena Garčević rekla je da se na podnesku nije nalazio štambilj suda, pa je dala naredbu da se on ne dostavlja advokatima u Novom Sadu.
Advokati tužioca i prvo i drugotuženih, RTV-a i Marjane Jović, tražili su dodatni rok kako bi se upoznali sa sadržajem podneska koji su dobili danas.
Vlasnik firme SCOM iz Feketića od novinara Radio-televizije Vojvodina Predraga Ćurčije, urednice i RTV-a za povredu ugleda i duševni bol traži obeštećene od čak 10 miliona dinara.
U tužbi je, između ostalog, navedeno da je u prilogu emitovanom 14. jula u Vojvođanskom dnevniku u kom se govorilo o stanarima objekata bivše Prve uprave u Gakovu u vlasništvu Vrbaškog koji su danima bili bez struje, Ćurčija rekao:
„Gospodinu Vrbaškom, vlasniku firme SCOM iz Feketića, novom vlasniku ovih stanova, ostavili smo poruku u Trećoj upravi u Gakovu da odgovori na pitanja šta će biti sa stanarima u ovom naselju, međutim, do danas nam se nije javio. On je, inače, poznat po tome što je u ataru Gakova njegova firma uzurpirala više od 2.500 hektara državnih oranica. Odgovor i dalje čekamo.“
Vrbaški smatra da je ovom izjavom označen kao kriminalac, što „šteti njegovom ugledu i pričinjava duševnu bol“ i ima „negativan uticaj na poslovnu delatnost privrednih društava kojih je vlasnik ili suvlasnik“.
U odgovoru na tužbu Ćurčija je naveo da izjave u prilogu nisu njegovi proizvoljni navodi dati bez prethodne provere primerene okolnostima i da tužilac koristi sud kao sredstvo odmazde kojim pokušava da ekonomski iscrpi tužene koji istražuju teme za koje javnost ima interes da bude obaveštena.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.