Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Kontrasti: Medijska (ne)sloboda u Srbiji (VIDEO)
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

10. 01. 2019.

Izvor: Al jazeera

Kontrasti: Medijska (ne)sloboda u Srbiji (VIDEO)

Koliko smo mi novinari slobodni i zaštićeni u Srbiji, razgovaramo u ovoj emisiji s Milanom Jovanovićem, novinarom portala "Žig info", Veranom Matićem, predsjednikom Komisije za istraživanje ubistava novinara.

Milan Jovanović je čovjek koji je baveći se svojim poslom ostao bez kuće. Zbog istraživačkih tekstova o korupciji u beogradskoj općini Grocka, život mu je bio ugrožen. Napad na Milana Jovanovića samo je jedan od 98 napada na novinare u 2018, u kojoj su Reporteri bez granica naveli da je sloboda medija u sve većoj opasnosti.

BIRN u svom izvještaju navodi da medijska scena u Srbiji obiluje ‘zloupotrebom finansiranja, nedostatkom pluralizma u sadržaju i nejasnim zakonskim okvirima. 

Sve to dok Medijska koalicija napušta dijalog s predstavnicima Vlade Srbije, koja se sprema za javnu raspravu o medijskoj strategiji. Koliko smo mi novinari slobodni i zaštićeni u Srbiji, razgovaramo u ovoj emisiji s Milanom Jovanovićem, novinarom portala „Žig info“, Veranom Matićem, predsjednikom Komisije za istraživanje ubistava novinara.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi