Насловна  |  Конкурси  |  Награде  |  Још данас пријава на конкурс за награду Ђоко Вјештица
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Награде

17. 09. 2024.

Извор: УНС

Још данас пријава на конкурс за награду Ђоко Вјештица

Удружење новинара Србије (УНС) расписало је конкурс за награду „Ђоко Вјештица“ за 2024. годину. Текстови и медијски прилози који мотивишу појединце и јавност за остваривање хуманих акција и циљева, критикују социјално неодговорно понашање у друштву и подстичу солидарност и узајамност могу се послати најкасније 18. октобра.

Новинари који желе да се пријаве на Конкурс могу доставити радове објављене у штампаним, онлајн и електронским медијима у периоду од 26. октобра 2023. године до 18. октобра 2024. године.

За награду „Ђоко Вјештица“ могу конкурисати новинари из Србије и других земаља, уколико су њихови радови допринели хуманим акцијама чији се садржај односи на Србију.

Предлог са образложењем, линкове ка текстовима, радио и ТВ прилозима као и скениране текстове треба доставити на имејл адресу nagrade@uns.rs.

Награда “Ђоко Вјештица” установљена је 2011. године.

Досадашњи добитници су - Драгољуб Јанојлић („Паланачке новине“) 2011, Силвија Сламниг („Курир“) и Садик Хамидовић (нет радио „Весеље“) 2012, Тамара Грујић (ТВ Прва) и Бранко Станковић (РТС) 2013, Мирољуб Дугалић („Политика“) 2014, Стево Лапчевић („Сремске новине“) 2015, Велимир Перовић („Блиц“) 2016, Ана Стаменковић (РТС) и Данијела Давидов Кесар („Политика“) 2017, Стево Лапчевић („Сремске новине“) 2018, Јасна Ђуровић (ТВ Прва) 2019, Слободан Васић (Радио Браво) 2020, Оливера Радић (Јединство) за 2021.годину, Милан Поповић (РТС) за 2022. годину, као и Јелена С. Спасић (Курир) и Јелена Јоргачевић Кисић (Време) за 2023. годину.

Ђоко Вјештица рођен је 9. маја 1939. године у селу Отрић у општини Грачац (Хрватска). Новинарску каријеру започео је у листу „Борба“.  Новинари овога листа са Вјештицом су 1970. године основали Радио Студио Б.

Вјештица је волео свој Београд и најпознатији је по организовању хуманитарних акција, али и као покретач бројних акција за уређење града и зелених површина.

УНС му је 1976. године доделио награду „Светозар Марковић“, а 2005. године Награду за животно дело.

Правилник о награди је у прилогу.

 

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси