Вести
19. 11. 2019.
Забринутост због напада на Н1
Комитет за заштиту новинара (ЦПЈ) је забринут због недавних догађаја у вези са телевизијом Н1 и позива власт да новинарима те телевизије омогуће да раде слободно и у безбедном окружењу, речено је за Глас Америке у тој организацији.
Програмска координаторка ЦПЈ за Европу и Централну Азију Гулноза Саид у писаној изјави за Глас Америке навела је да би "новинари Н1 требало да могу да обављају свој посао слободно и да буду безбедни".
"Власти у Србији треба да осигурају безбедност новинара тако што ће истражити акте застрашивања и малтретирања запослених у телевизији Н1 и одговорне привести правди", истакла је она.
Провладини таблоиди у Србији покренули су нови циклус напада на регионалну телевизију Н1 и њеног програмског директора Југслава Ћосића, оптужујући да је "албански лобиста" и"плаћеник", подсећа Глас Америке.
Последња у низу мета је, како се наводи, и новинар Н1Миодраг Совиљ, чије питање председнику државе АлександруВучићу, прорежимски медији и званичници из владајуће партије доводе у везу са погоршањем здравственог стања председника Србије.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.